عضویت در کانال تلگرام زوم تک

مدیر عامل انجمن حمایت از مصرف کنندگان : پژو ۴۰۵ و پراید نخرید !!

۰

بازار بسته خودرو در کشورمان مردم را به خرید خودروهای داخلی و بی کیفیت محدود نموده و حق انتخاب را از آنان گرفته است.در این میان پراید را می توان تنها محصولی دانست که با وجود کیفیت بسیار بسیار پایین، به دلیل قیمت پایینتر نسب به سایر خودروهای داخلی در کانون توجه بوده و مردم به خرید آن علاقه خاصی نشان می دهند، خودرویی که هر ازچندگاه مدل جدیدی از آن با کمی تغییر در ظاهر مدل های پیشین ارائه می شود!

در این میان حتی صدای مسئولین مرتبط با این حوزه نیز درآمده است! چندی پیش مسیح انصاری، مدیر عامل انجمن حمایت از مصرف کنندگان، از مردم خواست تا از خرید خودروهای پراید و همچنین پژو ۴۰۵ به دلیل کیفیت پایین امتناء کنند.

ae5f4ae3c65b7bd9c5f5e5c3a6e8be5cوی با اشاره به کیفیت بسیار پایین خودروهای پراید و پژو ۴۰۵ طی گفتگوی اخیر خود، به این نکته اشاره کرد که طبق آیین‌نامه‌ی ابلاغی وزارتخانه صنعت در سال ۱۳۸۹ ، از تولید پژو ۴۰۵ میبایست ممانعت به عمل آید.وی با انتقاد از عدم مشاهده هیچ تغییری در کیفیت ساخت دو خودرو مذکور گفت:
پراید و حتی پژوه ۴۰۵ از نظر کیفی در سطح پایینی بوده و از مدت های پیشین حتی اقدام اساسی ای نیز برای حل معایب آن‌ها انجام نشده است.دانش فنی و کیفیت پراید و پژو ۴۰۵ متعلق به ۲۰ سال گذشته بوده و به هیچ وجه قابل مقایسه با تکنولوژی روز دنیای خودرو نیست.
هنوز معلوم نیست چرا برخلاف آیین‌نامه‌ی ابلاغی وزارت صنایع دو خودروی مذکور از رده خارج نشده اند.

در ادامه مسیح انصاری از مردم درخواست کرد تا از این به بعد برای سلامت خود احترام قائل شده خرید این خودروهای بی کیفیت را متوقف کنند، چون در این صورت ایران خودرو و سایپا چاره‌ای جز توقف تولید این خودرو‌ها را نخواهند داشت.
گفتنی است طبق آخرین آمار و گزارش های کسب شده در رابطه با کیفیت خودرو‌های تولید و مونتاژ داخل کشور در خرداد ماه ۱۳۹۵ ، پراید و پژو ۴۰۵ قعرنشینان جدول هستند.

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.