عضویت در کانال تلگرام زوم تک

رخنه های امنیتی iOS را یافته و ۲۰۰ هزار دلار از اپل جایزه بگیرید

۰

جدال و بحث میان کاربران اندروید و iOS تمامی نداشته و مادامی که محصولات این دو در بازار گوشی های هوشمند مشاهده می شوند، می توان شاهد آن بود! در این میان یکی از ملاک ها و فاکتورهایی که چه درست و چه غلط توسط کاربران iOS به منظور خودبرتردانی مورد استفاده قرار می گیرد، بحث امنیت و نبود رخنه های امنیتی اندروید در iOS است.
این مطلب را از دست ندهید: طرفداران پروپاقرص آیفون ، آیا برای این آیفون۷ مبلغ ۱.۳ میلیون دلار می پردازید؟

iOS در هر صورت سیستم عاملی متن باز نبوده و توسط یکی از قدرتمندترین قطب های تکنولوژی دنیا، یعنی اپل پشتیبانی می شود، پس جای تعجب نیست که بتوان در بحث امنیت بر روی آن حساب باز نمود.اما در نظر داشته باشید که تحت هیچ شرایطی نمی توان یک پلتفرم را ۱۰۰% ایمن از هرگونه نفوذ و رخنه دانست، چون همواره ذهن های خلاق خرابکار، راهی برای نفوذ پیدا خواهند کرد.

ios-1
به همین منظور اپل در اقدامی جدید برای کسانی که بتوانند شکافهای امنیتی محصولات این شرکت را شناسایی کنند تا ۲۰۰ هزار دلار جایزه تعیین کرده است، بدین معنی که با شناسایی یک باگ اساسی و قابل توجه، ۶۰۰ میلیون تومان وجه نقد به جیب مبارک تزریق خواهید نمود!

بطور واضح این اقدام اپل در راستای به حداقل رساندن شکاف های امنیتی محصولاتش بوده تا بدین ترتیب آیفون در صف نخست فروش گوشی های هوشمند و آیپد در صف نخست فروش تبلت ها قرار بگیرد.با توجه به بالا بودن رقم این جوایز، بطور شک افراد زیادی به طور شبانه روزی بر روی آن وقت صرف کرده و به هرنحوی که شده یک باگ قابل قبول از سوی iOS پیدا خواهند نمود.
بد نیست بدانید که چنین روش کاربردی برای یافتن چاله های موجود در یک پلتفرم جدید نبوده و پیشتر نیز شرکتهای سرشناسی نظیر فیس بوک، گوگل، مایکروسافت، یاهو و تسلا موتوروز جوایز مشابهی را تعیین کرده بودند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

loading...