طراحی سایت اینتن

فرق لمینت و کامپوزیت

۰

فرق لمینت و کامپوزیت : آیا تا به حال به این موضوع فکر کرده اید که فرق لمینت و کامپوزیت در دندان چیست؟ به صورت کلی منظور از لمینت دندان همان لمینت سرامیکی و منظور از کامپوزیت همان ونیر کامپوزیتی می باشد و از این روش ها زمانی استفاده می شود که بخواهیم بد فرمی دندان ها یا زردی آنها را برطرف نماییم و همچنین در طراحی لبخند نیز این روش ها بکار گرفته می شوند.

تفاوت های لمینت دندان و ونیرکامپوزیتی

فرق لمینت و کامپوزیت در چیست؟ برای دانستن این موضوع با ما همراه باشید.

۱)یکی از اصلی ترین تفاوت همان بین مراحل ساخت آنها می باشد.

۲)در جنس ماده ی استفاده شده نیز تفاوت های بین لمینت دندان و ونیرکامپوزیتی وجود داشته است.

۳)فرق لمینت و کامپوزیت را معمولا می توان در میزان هزینه ها نیز مطرح کرد چرا که در کامپوزیت هزینه ی کمتری به نسبت لمینت سرامیکی وجود دارد.

لمینت سرامیکی : بعد از اینکه تراش دندان ها انجام شود و به واسطه لابراتوار قالبگیری دندان صورت گرفت ، اقدام به ساخت لمینت سرامیکی می شود و در نهایت به واسطه پزشک فرم نهایی داده می شود و حدود ۲ تا ۳ هفته زمان لازم است تا فرآیند درمان سپری شود.

ونیرکامپوزیتی: کامپوزیت یک ماده ترمیم است که با رنگ دندان نیز همرنگ بوده است. ونیرکامپوزیت در هر جلسه به واسطه پزشک فرم دهی می شود و هیچ نیازی به قالب گیری یا تراش دندان نداشته است.برخی فکر می کنند که ونیرکامپوزیتی نسبت به لمینت سرامیکی در اولویت های بالاتری است ولی در اصل این چنین نخواهد بود و معمولا لمینت های سرامیکی بیشتر برای زمان های قابل استفاده هستند که بخواهیم تغییرات گسترده ی در طرح لبخند و فرم دندان ها ایجاد نماییم.

مزیت کامپوزیت نسبت به لمینیت سرامیکی

می توان اینگونه گفت که زمان کمتری نیاز بوده و همچنین تراش دندان در این روش وجود ندارد و همچنین هزینه ی کمتری داشته است.البته لمینیت سرامیکی نیز در جایی خود برای کاربردهای خاصی مورد استفاده قرار می گیرد و زمانی که نامنظم های بیشتر دندانی که به تغییرات بیشتر نیاز دارد استفاده از این روش لازم است.

loading...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.