خودرو دنا اتومبیلی متفاوت از ایران خودرو

0
خودرو دنا

خودرو دنا در سال ۱۳۹۳ توسط شرکت ابران خودرو رونمایی شد ، این خودرو در رنج قیمتی ۴۸ میلیون تا ۵۲ میلیون به بازار خودرو ایران ارائه شد. براساس خبر های منتشر شده در اینترنت این خودرو گویا جایگزینی برای خودرو سمند در آینده خواهد بود ، البته این زمانی امکان پذیر خواهد بود که محصول جدید ایران خودرو در بازار ایران از استقبال مناسبی برخودار باشد. اما با توجه به قیمت ارائه شده شاید این انتظار مقداری جالب توجه نباشد.

ویژگی های خودرو دنا

خودرو دنا در ابتدای امر علاوه بر سمند ، برای گرفتن جای ۴۰۵ هم پیش قدم شد ، این رونمایی قرار بود که در سال ۹۱ اتفاق بیافتد اما رونمایی نهایی این اتومبیل در سال ۱۳۹۳ انجام گرفت ، انتظار مدیران ایران خودرو در ابتدای تولید این خودرو فروش در بازار داخلی و خارجی بود ، این اتومبیل توسط مهندسان ایرانی بدون حمایت خارجی طراحی شده است ، اما هنوز برآیند این تولید در بازار ایران مشخص نشده است. خودرو دنا قرار بود در مدل LX با موتورهای EF7 بنزینی و پایه گازسوز و ELX با موتور EF7 توربوشارژ اما ساخت موتور EF7 توربو شارژ بدون اقدام ماند و در نهایت این خودرو با موتور XUM به بازار ارائه شد.

تفاوت هایی که در مدل های مختلف این اتومبیل وجود دارد : رینگ، فرمان برقی، آیینه برقی تاشو، چراغ‌های مه‌ شکن، رنگ تریم داخلی ، کیسه هوای جانبی صندلی می باشد. مشخصات کامل این خودرو جدید را میتونید در تصویر زیر مشاهده کنید.

مشخصات فنی دقیق خودرو دنا

خودرو دنا

مصرف سوخت خودرو دنا

این خودرو مصرف سوخت بسیار متناسبی را هم داراست، البته این اطلاعات براساس جزئیاتی است که توسط ایران خودرو منتشر شده است در عمل میتوان عمکرد نهایی این خودرو را ارزیابی کرد. این خودرو در خارج از شهر در هر ۱۰۰ کیلو متر ۶ لیتر سوخت مصرف میکند و در مصرف سوخت ترکیبی ۷.۸ لیتر مصرف را خواهد داشت. استاندارد های این اتومبیل از لحاظ آلایندگی  دارای استاندارد یورو ۴ می باشد. حجم باک این خودرو هم ۷۰ لیتر است.

قیمت خودرو دنا

این خودرو در ابتدا با اعلام ایران خودرو قرار شد با قیمت ۴۸ میلیون تومان در بازار بفروش برسد ، اما با تقابلی که در میان ایران خودرو و شورای رقابت انجام گرفت قرار شد این خودرو با قیمت ۴۱ میلیون بفروش رسد که در ابزار امروزی به قیمت ۴۸ تا ۵۲ میلیون تومان بفروش می رسد ، البته قیمت این خودرو در بازار به ۵۵ الی ۵۸ میلیون تومان هم می رسد. که جای سوال دارد.

تصاویری از خودرو دنا

خودرو دنا

خودرو دنا   خودرو دنا

خودرو دنا

برای دریافت آخرین اخبار خودرو در این بخش زوم تک با ما همراه باشید.

شما می توانید جذاب ترین اخبار و مقالات دنیای تکنولوژی را در کانال تلگرام زوم تک دنبال کنید. برای عضویت در این کانال، اینجا کلیک کنید.

هیچ نظری یافت نشد

ارسال نظر

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.