طراحی سایت اینتن

حذف اکانت هاتگرام یا خروج از هاتگرام

0 رجبی
حذف اکانت هاتگرام یا خروج از هاتگرام
3.6 (72.65%) 49 votes

آموزش حذف اکانت هاتگرام یا خروج از هاتگرام : اگر شما از جمله کاربرانی هستید که به وسیله ی هاتگرام پیامهایتان را برای دوستان خود ارسال می کنید ممکن است پس از مدتی بخواهید اکانت خود را حذف نمایید یا از اکانتتان خارج شوید که البته برای کاربران ایرانی میتواند به عنوان یک دغدغه به شمار بیاید.

حذف اکانت هاتگرام

حذف اکانت هاتگرام فارسی : اگر به هر دلیلی شما مجبور به استفاده از هاتگرام بوده اید و حالا می خواهید که اکانت خودتان را حذف نمایید و از آن خارج می شوید می توانید مراحل زیر را به ترتیب انجام داده و اقدام به حذف اکانت نمایید.

به صورت کلی 2 روش برای حذف اکانت هاتگرام وجود داشته است. اولین روش پاک کردن هاتگرام از اسمارت فون خود است و شما در تلگرام اصلی تان همه ی دسترسی ها را به حساب کاربری غیرفعال نمایید.

دومین روش این است که شما به صورت کامل اکانت خودتان را حذف کرده و در صورت نیاز مجدد در تلگرام ثبت نام نمایید.(البته با شرایط فعلی فیلترینگ در ایران بهتر است اپلیکیشن های دیگری را به عنوان جایگزین برای خود انتخاب کرده و از آن ها استفاده کنید).

آموزش حذف اکانت هاتگرام (روش اول)

حذف اکانت هاتگرام بدون نیاز به کد : شما می توانید در ابتدا اقدام به حذف اپلیکیشن هاتگرام بر روی دستگاه اندرویدی تان نمایید و دیگر از هاتگرام استفاده نکنید. با توجه به اینکه موضوع فیلترینگ در کشور ایران وجود داشته است دو نسخه غیر رسمی تلگرام طلایی و هاتگرام بدون هیچ محدودیتی میتوانند ارسال پیام و… را انجام بدهند و فیلترینگ شامل این موارد نمی شود.

پس اولین اقدام حذف اپلیکیشن هاتگرام از روی دستگاه شما می باشد و میتوانید نسخه های اصلی تلگرام را از منابع معتبر مثل گوگل پلی دانلود کنید و همانطور که اشاره کرده ایم اگر ضرورتی در استفاده از تلگرام وجود ندارد اپلیکیشن های دیگری را جایگزین نمایید.اگر میخواهید از تلگرام استفاده کنید و نیاز به عبور از فیلترینگها برای شما وجود داشته است باید از ابزارهای فیلترشکن یا پروکسیهای موجود استفاده نمایید یا اینکه از ترفندهای دیگری برای رد کردن فیلترینگ استفاده نمایید .

آموزش حذف اکانت هاتگرام (روش اول)

حذف حساب کاربری فعال

دیلیت اکانت هاتگرام سریع : در صورتی که به هر طریقی شما از فیلترینگ عبور کرده اید و از نسخه تلگرام استفاده می کنید میتوانید با توجه به تنظیماتی که تلگرام داشته اند، از حساب های کاربری فعال خود مطلع شده و اقدام به غیرفعال سازی آن ها نمایید. کافی است که شما مراحل زیر را به ترتیب انجام بدهید:

  • از منوی کشویی تلگرام وارد بخش تنظیمات تلگرام شوید و سپس به قسمت Privacy and Security بروید. Privacy and Security
  • در بخش Security  باید گزینه Active Sessions را انتخاب نمایید و پس از آن تمامی دستگاه های را حساب تلگرام شما بر روی آن ها فعال است مشاهده نمایید که البته موقعیت جغرافیایی آن ها نیز قابل مشاهده می باشد. اگر شما گزینه Terminate All Other Sessions را انتخاب نمایید همه ی دستگاه های که از حساب تلگرام شما استفاده می کنند لاگ اوت می گردند.

با این روش می توانید همه ی دسترسی های خود را به اکانت تلگرام که شامل هاتگرام نیز می شود غیرفعال نمایید. البته در صورتی که قبل از اینکه در هاتگرام ثبت نام نمایید از نسخه ی اصلی تلگرام استفاده نکرده باشید شما نمی توانید امکان Terminate را در اختیار داشته باشید. چون تنها مخصوص قدیمی ترین دستگاه های بوده که از حساب کاربریتان  استفاده می نمایند.

اگر به دنبال یک راه مطمئن تر برای حذف حساب کاربری تان هستید میتوانید به صورت کامل اقدام به دیلیت اکانت هاتگرام مستقیم خود نمایید که در ادامه روش کار را مشاهده می کنید.حذف کامل اکانت هاتگرام ( روش دوم )

حذف اکانت هاتگرام با لینک مستقیم : کاربرانی که از این روش می خواهند استفاده کنند باید در نظر داشته باشند که پس از حذف دیگر به هیچ گونه پیام یا گروه و کانال و… دسترسی نداشته اند و نمی توانند آن را بازیابی کنند. پس پیش از اینکه اقدامی برای حذف انجام بدهید، تصمیم نهایی تان را بگیرید.

  • سایت حذف اکانت هاتگرام : برای شروع باید به لینک my.telegram.org/deactivate بروید و سپس شماره ی را که می خواهید اکانت آن به صورت کامل حذف شود را وارد نموده و سپس گزینه Nexe را کلیک نمایید.
  • کادر دیگری برای شما باز می شود که باید کدی را که از طریق پیام برایتان ارسال می شود یا به اکانت تلگرام تان ارسال می گردد را در کادر مشخص شده (Confirmation Code) وارد نمایید و سپس گزینه sing in  را کلیک نمایید.
  • حالا یک پیغام برای شما ظاهر می شود که می خواهد به شما بگوید اگر اکانت خود را حذف کردید دیگر نمی توانید به پیام ها ،تصاویر ، کانال ها ،گروه ها و… دسترسی داشته باشید و اگر قصد داشته باشید مجدد از اکانت خود استفاده کنید باید چند روزی صبر نمایید و دوباره برای ثبت نام اقدام کنید. در این مرحله باید Done را کلیک کرده و منتظر بمانید.
  • در پایان پنجره ی دیگری برای شما نشان داده می شود که شما باید گزینه قرمز رنگ Yes, Delete My Account را کلیک کنید تا برای همیشه اکانت شما به صورت کامل پاک شود. حذف کامل اکانت هاتگرام ( روش دوم)
  • کاربران عزیز با توجه به موضوع فیلترینگ در ایران شما برای استفاده از این روش باید از نرم افزارهای عبور از محدودیت استفاده کنید تا وب سایت مورد نظر برایتان نشان داده شود.
  • می توانید لینک حذف دائم اکانت در تلگرام را نیز مطالعه نمایید.

هاتگرام چیست؟

یکی از موضوعاتی که برای هر کدام از کاربران بسیار مهم است، حریم شخصی کاربران می باشد که هیچ کدام از آن ها حاضر نیستند، حریم شخصیشان به خطر بیوفتد. البته این نکته را نیز به خاطر بسپارید که این موضوع برای سازندگان هاتگرام زیاد قابل اهمیت نیست.

متاسفانه چون تلگرام از دسته اپلیکیشن های می باشد که متن باز بوده و همین مورد زمینه ی برای عرضه نسخه های غیررسمی از تلگرام بوده است. کاربران به راحتی میتوانند به سورس کدهای تلگرام دسترسی داشته باشند و حتی آنها را تغییر بدهند و یک نسخه جدید را ارائه بدهند و وارد دنیای اپلیکیشنها نمایند.

همیشه کارشناسان به کاربران توصیه می کنند اصلا به دنبال این گونه نرم افزارهای غیر رسمی نروند چرا که هکرها میتوانند به واسطه این برنامه ها، بدافزارهای را انتشار بدهند که برای دستگاه های کاربران بسیار خطر افرین می باشد.

loading...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.