طراحی سایت اینتن

زمان واریز یارانه اسفند 97

0 رجبی
زمان واریز یارانه اسفند 97
به این پست امتیاز دهید

زمان واریز یارانه اسفند 97 : پیش بینی می شود که یارانه اسفند 97 مانند ماه های گذشته در تاریخ 26 ماه ساعت 24 بامداد به حساب سرپرستان خانوار واریز گردد و مبلغ آن برای هر نفر 45 هزار و 500 تومان می باشد.

طرح هدفمند سازی یارانه

یکی از مهم ترین بخش های که نشانگر طرح تحول اقتصادی در ایران می باشد ،هدفمندی یارانه ها است. در چنین طرحی ، فرآیند دادن یارانه ها دچار تغییراتی می باشد با حذف تدریجی یارانه ها از آب ، برق ، مواد سوختنی و … در ایران نوع دادن نیز تغییر می نمایند که قسمتی از این یارانه حذف شده به شکل نقدی به مردم داده می شود و دیگر درآمدها را برای امور فرهنگی و عمرانی هزینه می نمایند. در اواخر دهه 1380  این طرح به حالت اجرایی درآمده است و قرار است در دهه 90 بیشترین قسمت آن نیز به مرحله انجام برسد.

می توان اینگونه گفت که هدف مندی یارانه ها به عنوان بزرگ ترین طرح تاریخ اقتصادی ایران می باشد. آنگونه که وزارت اقتصاد و دارایی اعلام نموده است در فاز اول این طرح با شکست های روبرو شده است و سبب شده تا خانواده های بیشتری به سطح زیر فقر ورود پیدا کنند.

طرح هدف مندی یارانه ها به صورت لایحه در سال 1387 از سوی دولت نهم جمهوری اسلامی ایران ارائه گردید و بعد از گذشت مدتی با کش و قوس های که وجود داشت و همچنین اعمال تغییراتی توسط مجلس شورای اسلامی به تصویب رسید. این لایحه به عنوان بخشی از طرح تحول اقتصادی بوده که ارائه آن در دولت آقای احمدی نژاد شکل گرفته است.

زمان واریز یارانه اسفند 97 : یارانه ها را می توانیم در تعریفی ساده، کمک مالی بدانیم که به بخش اقتصادی یا تجارت داده می شود یا یک کمک مالی می باشد که در جهت رفاه مردم برای یک کالا یا خدمت پرداخت می گردد. از طول دوره های گذشته تا کنون یارانه به شیوه های مختلفی پرداخت می شده است که می توانیم هم اکنون به نوع پرداخت نقدی در ماه اشاره نماییم.

مقالات مرتبط : 

تگ ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.