ساخت تراشه ای برای شستشوی مغزی

0
شستشوی مغزی
شستشوی مغزی

به گفته هاوکینگ که نگران است روزی ماشین ها بر انسان تسلط یابند شاید به تحق بپیوندد و همین با عث نگرانی مردم شده است این روزها شاهد ساخت روبات های پرکاربرد هستیم که از کار در خانه ما گرفته تا کار در فضا به انسان یاری میرسانند و این خود نکته کلیدی کار است که اگر اختلالی در برنامه ربات کارگر پیش بیاید چه اتفاقی خواهد افتاد یا اگر استفاده از این ماشین ها وارد دنیای سیاست شود چه رخ خواهد داد مثلا در فیلم های هالیوودی شاهد هستیم که فردی را دستگیر کرده و روانه زندان میکندد و با استفاده از ماشین هایی حافظه فرد را میخوانند یا تخلیه اطلاعاتی میکنند و به قول معروف این فرد را شستشوی مغزی میدهند .

این تصاویر سینمایی شاید یک فیلم بوده اما همواره در این فکر بودیم اگر روزی واقعیت پیداکند چه بلایی بر سر انسان ها خواهد امد از این رو خبری منتشر شد که کمی این واقعه را به سوی واقعیت سوق داد محققان امریکایی یک اژانس تحقیقاتی موفق به ساخت تراشه ای بسیار کوچک شده اند که قادر است کارهایی از قبیل  شستشوی مغزی و حذف خاطرات را انجام دهد انها این تراشه را در مغز موشی در ازمایشگاه خود کار گذاشتند و موفق شدند بخشی از خاطرات موش را پاک کرده و مغز اورا به کنترل خود دربیاورند.

اژانس پروژه های تخقیقاتی پیشرفته اعلام کرده که هنوز بر روی این تراشه در حال کار میباشد و گفته است که اگر در نمونه ازمایشگاهی موفق به انجام این امر شوند به زودی این ازمایش را بر روی انسان پیاده خواهند کرد اگر این موسسه موفق به تولید این تراشه باشد میتوان از این تراشه در  بیماری های روحی روانی خاصی استفاده کرد و بیماری های خاص روانی مانند افسردگی و روحی را درمان کرد.

امیدواریم همواره درجهت خدمت به بشر استفاده گردد.

منبع:infowars.com

شما می توانید جذاب ترین اخبار و مقالات دنیای تکنولوژی را در کانال تلگرام زوم تک دنبال کنید. برای عضویت در این کانال، اینجا کلیک کنید.

هیچ نظری یافت نشد

ارسال نظر

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.