عضویت در کانال تلگرام زوم تک

به روز رسانی تازه رابط کاربری Cortana برای Xbox one

۰

به روز رسانی تازه رابط کاربری Xbox One به نام Cortana ، چهره جدیدی را برای کاربران به ارمغان می آورد . رابط کاربری Cortana برای Xbox One در راه است که این کنسول را برای استفاده کاربران سریعتر و بهتر می سازد . شرکت مایکروسافت یک دمو از این به روز رسانی برای کاربران این کنسول بازی تهیه کرده است که البته به زودی این به روز رسانی انجام می شود .

تغییرات رابط کاربری Cortana در Xbox One

محوریت اصلی رابط کاربری Cortana منو ای است که " آخرین بازی های انجام شده " و " آخرین برنامه های کاربری استفاده شده " را نمایش می دهد که این گزینه به کاربر این امکان را می دهد که از آخرین مرتبه استفاده اش از کنسول ، کارش را ادامه دهد . این منو همچنین دارای اطلاعاتی از بازی می باشد ، مانند اطلاعیه های توسعه دهندگان آن در مورد به روز رسانی های بازی .

به روز رسانی تازه رابط کاربری Cortana برای Xbox one

مورد تازه ای در بخش " Xbox Live " در سمت راست تصویر ایجاد شده است که محبوب ترین موارد پلتفرم های بازی مایکروسافت – شامل فیلم های جدید ، محبوب ترین تولیدکنندگان محتوا و همچنین بازی هایی که بیشترین آمار استفاده را دارد – نمایش می دهد .

رابط کاربری Cortana همچنین دارای یک منوی کشویی که از سمت چپ تصویر با دوبار فشردن دکمه Xbox از طریق کنترلر باز می شود ، می باشد . این منو دسترسی سریعی برای اطلاعاتی مانند " اطلاعیه های کاربر " ، " پیام ها " و " فهرست دوستان " می باشد .

این منوی کشویی هم سیستم منوی Xbox و هم در هنگام اجرای بازی در این کنسول به درستی عمل می کند . وقتی در حین بازی این منو را باز کنید ، بخشی از تصویر را اشغال می کند ، اما مزاحم بازی کاربر نمی شود ؛ در نتیجه می توانید در هنگام بازی نیز از اطلاعات جدید مطلع شوید .

به روز رسانی تازه رابط کاربری Cortana برای Xbox one

به علاوه ، رابط کاربری Cortana این امکان را فراهم آورده است که کاربران بتوانند هم زمان چند کار مختلف را توسط کنسول انجام دهند ، بدون اینکه اختلالی در بازیشان ایجاد شود . مثلا کاربران می توانند همچنان که در حال پرداختن به بازی هستند ، به دستیار مجازی مایکروسافت فرمان ذخیره سازی آخرین دقایق بازی خود را بدهند و آن را توسط Xbox Live به اشتراک بگذارد . فرمان دیگری که در این به روز رسانی اضافه می شود این است که می توانید بدون استفاده از منو ها ، یک چت صوتی با دوستان خود داشته باشید و آن ها را به بازی خود دعوت کنید .

هنوز مشخص نیست که آیا به روز رسانی رابط کاربری Cortana فقط با Kinect به درستی کار کند یا اینکه با headset های سازگار با Xbox One نیز کار کند . بخش مهم تر این است که با شروع بهره وری از Windows 10 ، مایکروسافت دستیار مجازی را بیشتر مورد استفاده قرار می دهد . Cortana ابتدا در سال گذشته برای Windows Phone مورد استفاده قرار گرفت و به زودی برای تبلت ها و رایانه ها در ۲۹ ژولای ، همزمان با در دسترس قرار گرفتن Windows 10 برای عموم ، نیز به استفاده می رسد .      

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.