ساخت تصاویر سه بعدی “آموزش”

0
ساخت تصاویر سه بعدی
ساخت تصاویر سه بعدی

شاید تا به حال شده باشد که در تلوزیون یا سایت ها یا … عکس هایی را مشاهده کرده باشید. که این عکس ها به جای این که فقط از یک سو گرفته شده باشند. مثلا با چرخش و حرکت موس در کامپیوتر این عکس هم اطلاعات زیادی را از خود به مخاطب منتقل می کند. یعنی این عکس می چرخند و جهت کناری و بالایی و… خود را نمایش می دهد.

ساخت تصاویر سه بعدی
ساخت تصاویر سه بعدی

به چنین عکس هایی ، عکس های واقعیت مجازی یا همان ۳ بعدی نیز گفته می شود. در ضمن به عکس هایی این گونه باشند و فقط نمای افقی داشته باشند. به چنین عکس هایی عکس های ۳۶۰ درجه نیز می گویند. حال ما می خواهیم طرز ساخت این عکس ها را با دوربین معمولی (خانگی ) با نرم افزار معروف عکس ۳D سازی PTGui آموزش دهیم. پس تا پایان مطلب با ما همراه باشید.

ابتدا دوربین خود را روی سه پایه قرار داهید و سه پایه خود را لاک کنید. بعد شروع به عکس برداری از محیط کنید. به طوری که اولین عکس ابتدایی شما از نقطه ی ۹۰ درجه عمود بر سطح زمین یعنی پایین ترین نقطه باشد. و آخرین عکس شما خلاف اولین عکس باشد. یعنی اولین عکس را از پایین ترین نقطه زمین گرفته بعد زاویه دید دوربین را ۳۰ درجه در زاویه ی افق به سمت دلخواه چرخش دهید.

ساخت تصاویر سه بعدی
ساخت تصاویر سه بعدی

بعد همین کار را تا زمانی ادامه دهید که به همان عکس اولیه برسید. بعد زاویه ی عمودی دوربین را ۲۰ درجه به سمت بالا ببرید. این کار ها را تا زمانی ادامه دهید که تقریبا از تمام نقاط اطراف خود عکس گرفته باشید. بعد عکس ها را از داخل حافظه به کامپیوتر انتقال داده و بعد از آن در نرم افزار فتوشاپ قسمت پایه های ۳ پایه ی دوربین را در عکس ها حذف کنید. بعد نرم افزار PTgui را از یکی از سایت ها دانلود کرده و به اجرا در آورده و بعد از باز نمودن نرم افزار پی تی گو عکس ها را درون آن ریخته و Align کنید تا خود نرم افزار به طور خود کار اقدام به ساخت عکس نماید. بعد از اتمام به قسمت Creat Panorama رفته و عکس ها را در دسکتاپ ذخیره نمایید. وبعد از آن هم به قسمت Tools در نوار ابزار رفته و گزینه ی Convert to QTVR را انتخاب نمایید. تا عکس در دسکتاپ ذخیره گردد. حال عکس سه بعدی شما حاضر است. میتوانید عکس را در نرم افزار Quick Time Player اجرا کنید.

شما می توانید جذاب ترین اخبار و مقالات دنیای تکنولوژی را در کانال تلگرام زوم تک دنبال کنید. برای عضویت در این کانال، اینجا کلیک کنید.

هیچ نظری یافت نشد

ارسال نظر

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.