طراحی سایت اینتن

بازی های کامپیوتری برای مقاومت افراد در برابر فست فود دست به کار میشوند

0 آرمین ذوالفقار
بازی های کامپیوتری برای مقاومت افراد در برابر فست فود دست به کار میشوند
به این پست امتیاز دهید

بازی کامپیوتری آنلاین توسعه یافته توسط روانشناسان به افراد آموزش میدهد تا در برابر خوراک های سرپایی و فست فود که منجر به کاهش وزن برای شرکت کنندگان آن میشود مقاومت کنند.

بازی های کامپیوتری برای مقاومت افراد در برابر فست فود دست به کار میشوند

 این گزارش در مورد این بازی با نام " آموزش مغز" گفته است که  این بازی مردم را تشویق میکنند تا با غذا  هایی با کالری کم بیشتر ارتباط برقرار کنند. طریقه بازی کردن هم این است که بازیکن باید از کلیک بر روی غذا های ناسالم (مانند کوکی ها) اجتناب کند. درحالی که پاسخ با تصاویری دیگر مانند (میوه ها ) به منظور بردن است.

گروه کنترل در این آزمایش از همان روش استفاده کرد اما با اشیای غیر غذایی مانند قلم.

با توجه به نتایج، کسانی که آموزش"غذا" را بر عهده گرفته بودند 0.7 کیلو در طول یک هفته آموزش روزانه کم کردند. (با توجه به یادداشت های روزانه ای که مواد غذایی خورده شده خود را ذکر کردند) 220 کالری کمتر در روز استفاده کرده بودند.

قابل به ذکر است ، کاهش کالری متراکم غذا های فست فود ثابت بود. وقتی شرکت کنندگان گزارشات خود را نشان میدهدند غذا های ناسالم و سر پایی به مدت 6 ماه بعد از این مطالععه حفظ شده بود.

این مطالعه توسط دکتر ناتالیا لارنس در دانشگاه اکستر و کاردیف، با حمایت مالی ولکام تراست انجام شده و نتایج آن هم در مجله "Appetite " منتشر شده بود.

به گفته دکتر لارنس ، نتایج نشان میدهند که یک ابزار کامپیوتری میتواند رفتار هایی مانند خوردن مردم را تغییر دهد  که یک رویکرد آموزش شناختی میباشد و ارزش پیگیری را دارد، اما مطالعات در مقیاس بزرگتر مورد نیاز است.

منبع : theshortnews

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.