طراحی سایت اینتن

مقایسه نرم افزارهای حسابداری

0 رجبی
مقایسه نرم افزارهای حسابداری
به این پست امتیاز دهید

مقایسه نرم افزارهای حسابداری : امروزه نرم افزارهای حسابداری و مدیریت مالی زیادی وجود داشته است که هر کدام از آن ها به نحوی می توانند در پروسه مالی به ما کمک کنند و دارای قابلیت های متنوع تخصصی می باشند. خوشبختانه بیشتر این نرم افزارها به نوعی طراحی شده اند که با اندازه سازمان ها در بازار دارای تناسب می باشند.

مشتریان زمانی که می خواهند نرم افزارهای حسابداری را خریداری کنند عموما دچار یک نوع سردرگمی می شوند آن هم به دلیل اینکه این نرم افزارها هر کدام دارای قیمتهای مختلف یا زیر سیستم های متنوع و البته قابلیت های متعدد هستند. در چنین شرایطی شاید بتوان با مقایسه نرم افزارها به انتخاب آن ها پرداخت.

قابلیت های نرم افزار حسابداری

همانطور که اشاره کرده ایم در بازار می توانیم نرم افزارهای حسابداری زیادی را مشاهده کنیم که هر کدام دارای ویژگی های مختلف هستند. در واقع انتخاب نرم افزار در یک سیستم مالی به عنوان اصلی ترین فرآیند به شمار می رود چون اگر انتخاب نادرستی را انجام بدهیم علاوه بر اینکه تحمیل بار مالی را به وجود آورده ایم بلکه سبب بروز مشکل و اختلال در فعالیت مالی سازمان شده ایم.

بسیاری از افراد همیشه در مورد انتخاب نرم افزار حسابداری سوال های متنوعی را می پرسند و این کار را سخت تلقی می کنند چون حجم تنوع در این نرم افزارهای حسابداری زیادی است و در مقابل همواره سازمان ها از نظر استانداردها، نیازها، سیاستها و… دچار تغییراتی می شوند.

نرم افزارهای حسابداری به منظور انجام معامله های مالی درون یک سازمان استفاده می شود و اصلی ترین قسمت یک نرم افزار حسابداری شامل موارد چون دفترکل، حساب های دریافتی، حساب های قابل دریافت، حقوق و دستمزد، گزارش گیری می باشد.

همه ی سیستمهای نرم افزاری بر پایه این پنج مورد طراحی و تولید می شوند و هم اکنون سیستم های با قابلیتهای تخصصی نیز تولید می شوند که با توجه به این پنج مورد برای استفاده در تجارتهای اماده شده اند.

مقایسه نرم افزارهای حسابداری

لیست برخی از نرم افزارهای حسابداری

 1. نرم افزار حسابداری آنلاین و مدیریت کسب و کار
 2. نرم افزار حسابداری ویژه و تخصصی اصناف مختلف
 3. نرم افزار حسابداری کاوش
 4. فروش و حسابداری آنلاین ابرستان
 5. نرم افزار حسابداری شایگان سیستم
 6. نرم افزار حسابداری تحت وب ترازنگار
 7. نرم افزار حسابداری مالی ملک
 8. نرم افزار حسابداری مالیران
 9. نرم افزار حسابداری وینا
 10. نرم افزار حسابداری محض
 11. نرم افزار حسابداری مالی تدبیر
 12. نرم افزار حسابداری ،شرکتی ثمین
 13. نرم افزار جامع حسابداری و بازرگانی سیوا
 14. نرم افزار حسابداری سازه حساب *فروشگاهی ، شرکتی، تولیدی، بازرگانی و…
 15. نرم افزار حسابداری پندار سیستم
 16. نرم افزار حسابداری رایگان فکر
 17. نرم افزار حسابداری اخوان
 18. حسابداری منطق
 19. شیراز حساب
 20. نرم افزارهای یکپارچه مالی و حسابداری پایدار حساب
 21. حساب یار نوین پرداز
 22. نرم افزار حسابداری وینا
 23. نرم افزار جامع حسابداری سودآور
 24. نرم افزار حسابداری تحت وب قیاس
 25. نرم افزار حسابداری محک فروشگاهی سری عمومی
 26. نرم افزار حسابداری شرکتی محک
 27. نرم افزار حسابداری تدارک
 28. حسابداری ابری و تحت وب نیکراد
 29. نرم افزار حسابداری بیلان
 30. حسابداری سرمایه

اگر می خواهید به مقایسه نرم افزارهای حسابداری بپردازید باید پیش از هر چیزی نیازهای تان را مشخص کنید و سپس نرم افزارهای را که برای برطرف کردن آن نیازها طراحی شده اند را انتخاب کنید. به دلیل اینکه امروزه با انبوهی از نرم افزارها روبرو هستیم مقایسه همه ی آن ها با یکدیگر کار دشواری خواهد بود.

اپلیکیشن حسابداری

نرم افزار حسابداری از جمله اپلیکیشن های نرم افزاری می باشد که هر گونه ثبت و پردازش معاملات حسابداری را در ابعاد مختلف مثل حقوق و دستمزد، حساب های دریافتی و… انجام میدهد که بر پایه سیستم اطلاعات حسابداری صورت می گیرد.

البته اگر کمی دقت داشته ایم می توان تعاریف دیگری را نیز برای این اپلیکیشن ها بیان نمود. اپلیکیشن های حسابداری در سازمان ها و شرکت ها نقش یک حسابدار یا دفتردار را انجام میدهند که می تواند اطلاعات حسابداری را در معامله های مالی ثبت و گزارش بدهد. هر کدام از این نرم افزارها با دیگری قابلیت های مختلفی دارد.

این امکان وجود دارد که از شرکتهای بزرگ بخواهید تا برای طراحی و پیاده سازی نرم افزارهای حسابداری مخصوص کسب وکارتان که هدفتان در آن ترکیب مقادیر زیادی از داده های شرکت یا سازمان است به کمک تان بیایند ولی اگر شما شرکت کوچکی را داشته باشید معمولا ترجیح میدهید از محصولاتی اماده کنید که به صورت اماده در بازار عرضه می شوند.

مزیت های استفاده از نرم افزارهای حسابداری

می توان اینگونه گفت که یک نرم افزار حسابداری در کسب و کار مهم و مدرن جز منبع های ارزشمند به شمار می رود و به شما این اجازه را میدهد تا بتوانید از معامله های مالی تان ردیابی دقیقی را انجام بدهید و به صورت آنی گزارش و تجزیه و تحلیل در اختیارتان قرار خواهد گرفت. پیش از اینکه نرم افزارهای حسابداری تولید و طراحی شوند از نیروی دست استفاده می شده ولی هم اکنون به دلیل اینکه در هر سازمان داده ها و اطلاعات ارزشمند زیادی وجود داشته است استفاده از نیروی انسانی را دشوارتر کرده است.

مقایسه نرم افزارهای حسابداری

نرم افزار حسابداری به گونه ی طراحی شده اند که وظایف شان را در کوتاه ترین زمان انجام میدهند و همچنین کاهش هزینه های حسابداری از جمله دیگر مزیت های نرم افزارهای حسابداری به شمار می رود. این نرم افزارها به استفاده کننده گان این اجازه را میدهد که به واسطه گزارش به موقع ،مدیران بتوانند تصمیم گیری های مالی را برای سازمان و شرکت اخذ کنند.

انتخاب بهترین نرم افزار حسابداری

مقایسه نرم افزارهای حسابداری : برای اینکه بتوانید از بروز مشکلات در آینده جلوگیری کنید باید به انتخاب بهترین نرم افزار حسابداری بپردازید. هر کسب و کاری نیاز دارد که به واسطه یک نرم افزار حسابداری ،نیازمندی های مختلف آن برطرف گردد. در زمان انتخاب یک نرم افزار حسابداری به موارد زیر دقت نمایید و سپس انتخاب کنید:

 1. آیا این نرم افزار حسابداری می تواند حساب های بانکی متعدد را مدیریت کند؟
 2. آیا کار با پنل نرم افزار حسابداری با کسب و کار شما همخوانی و تناسب دارد؟
 3. آیا کار با نرم افزار حسابداری آسان است؟
 4. آیا با توجه به ویژگی های که نرم افزار ارائه میدهد قیمت آن نیز مناسب است؟
 5. آیا نرم افزار حسابداری قابلیت بروز رسانی مجدد برای نسخه های جدید را داشته است؟

مقالات مرتبط :

کلمات مرتبط : 

پرکاربردترین نرم افزار حسابداری

نرم افزار حسابداری شرکتی

بهترین نرم افزار حسابداری چیست

بهترین نرم افزار حسابداری شرکتی

لیست نرم افزار های حسابداری

مقایسه نرم افزارهای حسابداری فروشگاهی

رتبه بندی نرم افزارهای حسابداری

پرکاربرد ترین نرم افزار حسابداری

تگ ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.