مقایسه اندروید ۵.۰ آب نبات چوبی و اندروید ۴.۴ کیت کت

0
اندروید - زوم تک

مقایسه اندروید ۵.۰ آب نبات چوبی و اندروید ۴.۴ کیت کت: اکثرتولید کنندگان از اندروید اب نبات چوبی ورژن ۵ برای به روز رسانی محصولات برتر خود استفاده می کنند .در واقع اندروید آب نبات چوبی ۵ برای گوشی های هوشمند جدید مثل Galaxy S5, HTC One (M8), LG G3, Nexus 5 قابل استفاده است چرا که برای بهره گیری از این اندروید جدید نیازمند سخت افزار بالا یی هستیم .ما نیز مشتاق این هستیم تا از چگونگی عملکرد اندروید ۵ آب نبات چوبی تستی در دست باشد و بتوانیم تغییراتی در آن انجام شده است را درک کنیم .در این مطلب قصد داریم تست اندروید ۵ آب نبات چوبی را در گوشی های برتر شرکت های معتبر بررسی کنیم تا از بهبود یا کاستی این سیستم عامل در مقابل اندروید قبلی یعنی کیت کت ۴.۴ آگاه شویم .هدف ما در اینجا گوشی های Galaxy S5, HTC One (M8), LG G3, Nexus 5 می باشد که نمرات برای تست های خاص بنچمارک به چه صورت است.

حال باید ببینیم که آیا اب نیات چوبی ۵ در مقایسه با کیت کت ۴.۴  بهبود یافته است یا بدتر شده است؟

زوم تک : انتظارات ما از اندروید ۵ ساخته شده برای زمان اجرای جدید ART که جایگزین Dalvik شده بالا خواهد بود.Dalvik از کامپایل در جا استفاده می کند بطوری که برنامه ای در حال اجرا می باشد بلافاصله پس از آن به سرعت اجرا می شود در واقع ترک زمان کمی برای بهینه سازی دارد.در حالی کهART  در پیش از زمان تدوین  "برنامه های بهینه سازی شده " روی صفحه نمایش که در حال اجرا هستند را کامپایل می کند.شاید متوجه شده اید که این امر بیش ازقبل طول می کشد و آن به این دلیل است که برناه تدوین گوشی و صرف وقت برای آن ها به درستی بهینه شده است.

تست بنچمارک برای گوشی های Galaxy S5, HTC One (M8), LG G3, Nexus 5:

اولین آزمایش مربوط به آزمون Geekbench 3 است که در آن Galaxy s5  در موقعیت بالا با اختلاف نمره کم نسبت به مورد بعدی خود را نگه داشته است.HTC One M8  و Nexus 5 رو به افزایش بزرگترند ، در حالی که LG G3 به مراتب بدتر است.

12

اما بر اساس AnTuTu 5 برای عملکرد کلی ، که در آن همه تلفن ها دارای یک افزایش کوچک بودند .Nexus 5 به طور خاص دارای افزایش بالایی بوده است.

11

Basemark OS II یکی دیگر از سیستم های معیار است و آن نشان می دهد بهبود بطور سراسری بوده است اعم از رشد کم (One (m8) ) تا رشد بالا(LG G3 ) .

8

عملکرد برای پردازنده تک و چند هسته ای بر اساس یک بیت از مجموعه از بیت های مخلوط می باشد ، اما نمرات بدست آمده از آن تا حد زیادی بدون تغییر باقی مانده است. در ضمن علاوه بر عملکرد CPU  ،بنجمارک همچنین عملکرد حافظه داخلی ، گرافیک و وب را تست می کند.در واقع اندروید جدید برای عملکرد پردازنده ها تغیرات زیادی نداشته است.

7

6

حال به معیار تست GFX می رویم با نگاه به عملکرد ۳D ما می بینیم که نمرات تغییرات کمی داشته است.نسخه جدید اندروید Android Extension Pack را به ارمغان می آورد که وعده هایی را برای قدرتمند کردن گرافیکی در سطح PC را داده بود. این نسخه این نسخه ها از بنجمارک ، اپلیکیشن های جدید و بیشتر بازی ها پشتیبانی نمی کند.

5

4

Basemark X تغییرات زیادی در عملکرد هر دو مورد دیده نمی شود.به غیر از LG G3 که تغییرات جزئی دیده می شود.

3

برای مرور وب به نظر می رسد که آب نبات چوبی برخی از رگرسیون در Kraken 1.1  به ارمغان آورده است.Nexus 5 بطور قابل توجه حرکت کرده است LG G3 نیز ضربه ای خوده .ولی در مورد HTC One M8 می توان نتایج جالبی دید و در اینجا می توان آن را برنده بزرگ نامید که به طرز محسوسی به طرف جلو پرش کرده است.

2

در Browsermark 2.1 می توان نتایج قابل توجهی را برای Galaxy S5 مشاهده کرد و بقیه بطور تقریبا یکسان پیشرفت کرده اند.

1

آب نبات چوبی وعده سرعت بالا را داده است در حالی که بر اساس نتایج بدست آمده از مشاهدات بالا برخی از پیشرفت ها نیز در این مورد حاصل شده است.همچنین برای مصرف باتری و عمر مفید آن نیز وعده هایی داده است .

منبع: جی اس ام آرنا

شما می توانید جذاب ترین اخبار و مقالات دنیای تکنولوژی را در کانال تلگرام زوم تک دنبال کنید. برای عضویت در این کانال، اینجا کلیک کنید.

هیچ نظری یافت نشد

ارسال نظر

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.