اپلیکیشن های ارتباطی معنی جدید از ارتباطات

0
اپلیکیشن های ارتباطی معنی جدید از ارتباطات

زمانی بود که رسیدن به ارزش یک میلیارد دلار ارزش سرمایه برای کمپانی های تکنولوژی و فناوری اطلاعات رقمی غیر قابل دسترس به نظر میرسید. اما الان کمپانی های حاضر در این عرصه حتی پس از گذشتن از چند ما به درآمد سالی چند صد میلیارد دلاری میرسند. برای نمونه استارت آپ اسنپ چت پس از یک سرمایه گذاری پانصد میلیون دلاری اکنون نزدیک به ۱۹ میلیارد دلار ارزش دارد. اما شاید برایتان جالب باشد که چطور این کمپانی های نوپا به این درآمد های هنگفت دست پیدا میکنند.

 اپلیکیشن های ارتباطی معنی جدید از ارتباطات

 اپلیکیشن های ارتباطی معنی جدید از ارتباطات

اپلیکیشن های ارتباطی میلیون ها دلار درآمد ، میلیون ها دلار هزینه و تریلیون ها دلار اطلاعات ارزشمند به همراه تعداد بیشماری کاربر که  در یک اپلیکیشن ارتباطی گرد آمدند سرمایه ی ارزشمندی است که به راحتی برای اپلیکیشن های ارتباطی به دست نیامده. اما چگونه این اپلیکیشن ها میتوانند دنیای تجارت و اینترنت را در چند سال آینده متحول کنند موضوعی است که پرداختن به آن هم چندان آسان نیست این روز ها محبوبیت سرویس های ارتباطی که با اپلیکیشن ها گونا گون جایشان را در هر تلفن هوشمند  و تبلتی باز کردند برهیچ کس پوشیده نیست .

تنها کافی است درخیابان ، تاکسی ، پارک و حتی کنار خانواده خود بنشینید و نگاه به چهره هایی بیندازید که تمامی نگاه ها در صفحه موبایل معطوف شده و با یک لبخند درحال ارسال یا خواندن پیام های وایبری هستند. حافظه های تلفن های هوشمند دیگر جایی برای ذخیره ویدیو های طنزی که از سوی دوستان و اشنایان ارسال میشوند نداردند.امروزه این اپلیکیشن ها نقش پر رنگی در دنیای تبلیغات بازی میکنند. از نمونه های برخی فروشگاه ها گرفته که محبوبیت خودشان را در اینستاگرام پیدا کردند تا پیج های میلیونی در فیسبوک و حتی تجارت ها و افراد سرشناسی که موفقیت هایشان را مدیون شبکات اجتماعی و کاربران فعال آن میدانند. دیگر زمان آن که یک سایت اینترنتی بزنید و صبح و شب به پای آن بنشینید تا شاید روزی ثمر دهد گذشته است.

برای بسیاری از افراد موفق امروزه تنها یک تصویر در اینستاگرام یک فرد مشهور یک پست جذاب در یک پیج محبوب فیسبوک یا بازنشر مرتب یک متن در وایبر و یا هر شبکه کابر محور دیگر کافی است تا راه صد ساله در یک شب طی شود و به چنان شهرتی برسد که خواب آن هم نمیتوان دید .و دقیقا همان قدرت پشت پرده دنیای ارتباطات است. این روز ها ناشر ها و توسعه دهنگان بازی ها و برخی سایت های اینترنتی با سرمایه گذاری و توجه ویژه بر روی اپلیکیشن های ارتباطی کابر محور از جمله وی چت و اینستاگرام  سعی در جذب مخاطب و درآمد زایی بیشتر میکنند.مزیت ها و همچنین ایده های پشت این برنامه ها نیز بسیار ساده و قابل درک است. استفاده ار آنها بسیار رحت تر از ایمیل است و به راحتی میتوانید تصویر، عکس ، فیلم و هر چیزی که دوست دارید را از این طریق با دوستانتان به اشتراک بگذارید.بدون اینکه نگران هزینه های قبض تلفنتان باشید.

بیش از اپلیکیشن های ارتباطی

اپلیکیشن های ارتباطی معنی جدید از ارتباطات

  استفاده از این اپلیکیشن ها در این روز ها فراتر از ارسال عکس و فیلم نیز رفته برای مثال اپلیکیش کاو کاو چت با بیش از صد میبلیون کاربر به شما اجازه ی اشتراک گذاری نرم افزار های مختلف را میدهد. در نرم افزار اسنپ چت میتوانید برای یکدیگیر پول ارسال کنید یا در لاین کاربران میتوانن  از طریق سرویس پرداخت اختصاصی این اپلیکیشن تحت نام لاین پی برای خرید از فروشگاه ها اقدام کنند. در اینجا میتوان از نظر محبوبیت با بیش از دویست میلیون کابر در ماه به وابر اشاره کرد . همچنین لاین ، اپلیکیشن ارتباطی محبوب در کشور ژاپن با صد و هفتاد میلیون کابر رتبه ی بعدی را به خود اختصاص داده.

اما در این بین پرچم دار نرم افزار های ارتباطی را میتوان واتس اپ با بیش از هفتصد میلیون بازدید کننده دانست ، باوجود جامعه ی آماری بسیار بزرگ درآمد زایی و سود مستقیم از این اپلیکیشن ها چندان چشم گیر نیست. واتس اپ که با فروخته شدن به فیسبوک هم اکنون جزو دارایی های این غول دنیای شبکه های اجتماعی محصوب میشود در سال ۲۰۱۳ تنها ۱۰.۲ میلیون دلار داشته که آن هم از هزینه ۱ دلاری اپلیکیشن کسب کرده. اما این تازه شروع راه است و سرمایه گذاری ها بر روی اپلیکیشن های ارتباطی با وجود سود اندک همچنان ادامه دارد. در ماه فوریه راکوتن غول فروشگاه های ژاپن وایبر را به قیمت نهصد میلیون دلار خریداری کرد. یکماه بعد از آن  گروه علی بابا بزرگترین پایگاه تجارت الکترونیک در چین با ۲۸۰ میلیون دلار سرمایه گذاری در اپلیکیشن تانگو که با عمر ۶ ساله اش بیش از ۱ میلیارد دلار ارزش دارد راهه خودش را به این بازار هموار کرد.همچنین فیسبوک نیز در همین ماه با سرمایه گذاری ۲۱.۸ میلیارد دلار در واتس اپ اهمیت و علاقه اش را به سرویس های ارتباطی نشان داد.

اما چه چیز جزابی در این اپلیکیشن های ارتباطی نظر میلیاردر های سیلیکون ولی را جذب کرده؟ تا سرمایه گذاری های میلیون دلاری بر روی این اپلیکیشن ها انجام دهند؟شاید پاسخ این سوال در همین موضوع که غول های دره ی سیلیکون ابتدا نظر میلیون ها نفر را در استفاده از اپلیکیشن هایشان جذب میکنند. سپیس دنبال راه حلی برای در آوردن پول از آن میگردند.و این سبب این تراکنش مالی شده.قاره  آسیا راذ میتوان یکی از حاصل خیز ترین زمین های دنیا دانست که در هر گوشه آن یک اپلیکیشن ارتباطی با بازدهی خوب  رشد کرده و شکوفا میشود.

اپلیکیشن های ارتباطی معنی جدید از ارتباطات

اما این تمام فواید قارهی آسیا برای اینگونه سرویس ها نیست ، بلکه امکانات جانبی که در این کشور ها مورد بهره برداری قرار میگیرد از اهمیت بیشتری نسبت به باقی جنبه ها آن برخوردا است. برای مثال اپلیکیشن ویچت با پیوستن به شیائومی برند چینی محبوب بازار موبایل پیشنهاد فروش تعداد محدودی ازجدید ترین محصولش را در این اپلیکیشن ارائه داد.

در این شیوه کابران  پس از رزو گوشی میتوانند به طور کامل از طریق اپلیکیشن ویچت و با کمک سرویس پرداخت تن پی که متعلق به تن سنت است تلفن هوشمند جدید شیائومی را خریداری کنند.شیائومی میگوید که تنها در کمتر از ده دقیقه بیش از ۱۵۰ هزار عدد از محصولاتش را از این طریق به فروش برساند.اپلیکیشن ویچت همچنین یکی از مهم ترین روش ها برای پیدا کردن بازی های توسط کاربران چینی است. در سه ماهه اخیر بخش بازی های موبایل تن سنت سودی بالغ بر ۴۲۰ میلیون دلار را از این طریق کسب کرده. عده ای هم معتقد اند که کاربران جوان دنیای اینترنت را از دریچه تلفن های هوشمند نگاه میکنند و به دنبال راه حل های نوین و جئدید برای تجارت و جستجو میگردند. نظر شما چیست در مورد این شبکه ها؟ خودتان از چه شبکه هایی استفاده میکنید؟

شما می توانید جذاب ترین اخبار و مقالات دنیای تکنولوژی را در کانال تلگرام زوم تک دنبال کنید. برای عضویت در این کانال، اینجا کلیک کنید.

هیچ نظری یافت نشد

ارسال نظر

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.