طراحی سایت اینتن
بنر مجتمع فنی تهران

کد فعال کردن یا لغو دایورت خط ایرانسل، همراه اول، رایتل و تلفن ثابت

0

کد فعال کردن یا لغو دایورت خط ایرانسل، همراه اول، رایتل و تلفن ثابت : دایورت کردن خطوط یکی از راه های است که می تواند به شما کمک کند تا از شر تماس های دریافتی زیاد رها شوید. حتما برای شما هم پیش آمده که در دفترکار یا منزل خود باشید و با انبوهی از تماس ها روزانه روبرو شده باشید و سعی کنید تا از شر آنها خلاص شوید.

البته عده ی گوشی شان را در حالت سکوت یا سایلنت قرار میدهند ولی فراموش نکنید که تماس دریافتی سبب می شود تا خط شما در حالت اشغال باشد.پس می توانید گاهی از دایورت خط خود استفاده کنید. در ادامه این پست سعی کرده ایم تا به معرفی کد فعال کردن یا لغو دایورت خط ایرانسل، همراه اول، رایتل و تلفن ثابت بپردازیم.با بخش آموزش زوم تک همراه شوید…

نحوه ی دایورت کردن در تلفن ثابت

یکی از کاربردی ترین مواردی که می تواند به کمک شما بیاید دایورت کردن خط تلفن ثابت می باشد. ممکن است شما تصمیم داشته باشید آخر هفته به سفر بروید ولی دوست داشته باشید هیچ تماسی را از تلفن منزل تان از دست ندهید که برای اینکار می توانید تلفن ثابت منزل خود را بر روی شماره دلخواهتان دایورت نمایید.

تلفن ثابت

کد فعال کردن یا لغو دایورت خط ایرانسل، همراه اول، رایتل و تلفن ثابت : برای دایورت کردن باید کد # شماره مورد نظر *۲۱* را از تلفن ثابت خود شماره گیری کنید و برای لغو انتقال تماس نیز #۲۱# را شماره گیری نمایید. به همین سادگی…

کد های انتقال تماس برای خط ایرانسل، همراه اول و رایتل

اگر شما از تنظیمات گوشی تان برای دایورت کردن خطوط استفاده کنید با تعویض گوشی دیگر این انتقال تماس برای شما انجام نمی شود پس برای اینکه این مشکل را نداشته باشید می توانید از کدهای  انتقال تماس برای خط ایرانسل، همراه اول و رایتل معرفی شده در قسمت زیر استفاده نمایید که برای گوشی های ساده و هوشمند کاربرد دارند:

 • انتقال همه ی تماس ها # شماره مورد نظر *۲۱*
 • انتقال تماسها زمانی که تلفن مشغول می باشد # شماره مورد نظر *۶۱*
 • انتقال تماسها زمانی که به گوشی پاسخ ندهید # شماره مورد نظر *۶۲*
 • انتقال تماسها زمانی که تلفن خاموش یا در دسترس نباشد # شماره مورد نظر *۶۷*

فراموش نکنید که اگر از روشهای فوق استفاده نمایید، اعلان انتقال تماس در گوشی شما نشان داده می شود و می توانید از تنظیمات گوشی تان نیز برای غیرفعال کردن و تغییر علاوه بر کدها (#۲۱# برای غیر فعال سازی) استفاده کنید.

نکته) اپراتورها برای انتقال تماس ها،هزینه های را در نظر گرفته اند که به عهده شماره ی است که تماس ها بر روی آن انتقال داده می شوند.

نحوه ی دایورت در گوشی های آیفون

در صورتی که قصد ندارید از کدها استفاده کنید و گوشی شما آیفون است می توانید از تنظیمات زیر استفاده نمایید.

 • به بخش تنظیمات گوشی آیفون خود بروید
 • به قسمت قسمت Call Forwarding بروید
 • حالا Call Forwarding را روشن نمایید
 • در قسمت Forward To شماره ی مورد نظرتان که می خواهید تماس ها بر روی آن انتقال داده شوند را وارد نمایید
 • از این پس تماس های شما انتقال داده خواهند شد.

انتقال تماس در گوشی های آیفون

برای غیر فعال سازی دایورت شماره در گوشی ایفون می توانید به بخش تنظیمات Call Forwarding وارد شوید و سپس گزینه Call Forwarding را خاموش نمایید.

نحوه ی دایورت در گوشی های اندرویدی

کد فعال کردن یا لغو دایورت خط ایرانسل، همراه اول، رایتل و تلفن ثابت : در صورتی که گوشی شما اندرویدی است و می خواهید با استفاده از تنظیمات آن برای انتقال تماس یا دایورت استفاده کنید می توانید از روش زیر کمک بگیرید. در ادامه نحوه ی دایورت در گوشی های اندرویدی برای شما نوشته شده است:

انتقال تماس در گوشی های اندرویدی

 • کافیست به بخش تنظیمات گوشی تان بروید
 • در بخش Call Forwarding  باید Call Forwarding  را انتخاب نمایید
 • در اینجا برای شما صفحه ی باز می شود که گزینه های برای انتقال تماس وجود دارد. اگر می خواهید تمامی تماس ها را انتقال بدهید Always Forward را انتخاب کنید.
 • پس از وارد کردن شماره باید گزینه Turn On  را کلیک کنید.
 • پس از چند ثانیه پیغامی برای شما نشان داده می شود که مبنی بر موفقیت شما در انتقال تماس می باشد.
تگ ها
loading...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

بنر مجتمع فنی تهران