طراحی سایت اینتن
بنر مجتمع فنی تهران

آیا اپلیکیشن روبیکا ناقص حریم خصوصی کاربران بوده است ؟

0

بررسی حریم خصوصی کاربران در اپلیکیشن روبیکا : حتما شما هم اخیرا زیاد نام اپلیکیشن روبیکا را شنیده اید  و می دانید که با اپلیکیشن روبیکا می توانید برنامه های مورد علاقه تان و فیلم و سریال های زیادی را در تلویزیون های هوشمند و تمامی دستگاه های دیجیتال موبایل، وب در اختیار داشته باشید. ولی سوالی که برای بسیاری از کاربران وجود دارد میزان امنیت حریم خصوصی کاربران در اپلیکیشن بومی روبیکا می باشد. آیا واقعا نقص حریم خصوصی کاربران به واسطه این اپلیکیشن بومی وجود دارد ؟

در ادامه این پست مرکز ماهر به ارزیابی این اپلیکیشن پرداخته است.

به گزارش زوم تک به نقل از تکراتو ، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اعلام کرده است مرکز ماهر به بررسی و ارزیابی اپلیکیشن روبیکا پرداخته است تا به سوالات و ابهامات کاربران که در مورد این اپ وجود داشته است، پاسخ بدهد.

حفظ حریم خصوصی کاربران در اپلیکیشن روبیکا

مرکز ماهر با بررسی اخرین نسخه اپلیکیشن روبیکا (نسخه ۱.۰.۸) اعلام کرده است که در این اپلیکیشن ، کدهای منبع نسخه اندرویدی تلگرام وجود داشته است.علت این کار نیز استفاده نمودن از واسط گرافیکی پیاده سازی شده در اپ تلگرام است که بر پایه Fragments  می باشد. افزون بر آن ، در این اپلیکیشن قابلیتهای شبکه های اجتماعی شبیه تلگرام پیاده سازی نگردیده است.

پاسخ مرکز ماهر به سوالات کاربران

مرکز ماهر نتایج بررسی ها و ارزیابی های خود را اینگونه اعلام کرده است :

  • اپلیکیشن روبیکا ، نقصی بر حریم خصوصی کاربران نداشته است.
  • این اپلیکیشن ، دسترسی به محتویات اطلاعاتی دیگر اپ ها مانند تلگرام را نداشته است.
  • این برنامه قابلیت های یک پیام رسان مانند تلگرام یا شبکه اجتماعی را ارائه نمی نماید.
  • به صورت کامل در این اپلیکیشن کدهای منبع نسخه اندرویدی تلگرام وجود دارد ولی فقط تعدادی از کلاسهای واسط گرافیکی در این اپ مورد استفاده واقع شده است.

تگ ها
loading...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

بنر مجتمع فنی تهران