طراحی سایت اینتن
بنر مجتمع فنی تهران

پیام رسان ایتا : معرفی پیام رسان ایرانی ایتا زیر ذره بین زوم تک

0

بررسی اپلیکیشن ایتا : زمانی که بحث فیلترینگ تلگرام مطرح شد ،بازار استفاده از اپ های ایرانی نیز داغ گردید. ایتا یکی از پیام رسان های ایرانی بوده که به عنوان یک جایگزین برای تلگرام معرفی میگردد.

برخی از اپ های ایرانی با اپلیکیشن تلگرام شباهت زیادی دارند مثل اپلیکیشن ایتا که به دلیل شباهت های متعدد آن می تواند به عنوان یکی از رقبای تلگرام به شمار برود. اما این اپ دارای نقاط ضعفی نیز می باشد که شاید همین نقاط ضعف موجب شده باشند تا تعداد کاربرانی که از ایتا استفاده می کنند کم باشند.

رابط کاربری پیام رسان ایتا

اول از هر چیزی باید بدانید که رابط کاربری ایتا به اپلیکیشن تلگرام بسیار شبیه می باشد و شاید علت همین شباهت ها ، این باشد که طراحان ایرانی می دانند مردم بیشتر به سراغ اپ های می روند که راحتی را در آن تجربه کنند دقیقا مانند اپ تلگرام و کمتر به موضوعاتی مثل امکانات مالی یا بحث امنیت و … دقت می کنند.

همانطور که اشاره کرده ایم ، بحث رابطه کاربری ایتا به تلگرام بسیار شبیه است به نوعی که می توان اینگونه گفت که یکی از نسخه های غیر رسمی تلگرام است از نظر رابط کاربری. البته مسئولین اپلیکیشن ایتا اینگونه گفته اند که از سورس تلگرام استفاده نشده و طراحی و کدهای ایتا به صورت اختصاصی می باشد.

ربات های هوشمند ایتا

خوشبختانه ایتا دارای ربات های هوشمندی است که کاربران می توانند از آن ها استفاده کنند و بسیاری از عملکردهای روزانه خود را به وسیله ی آن انجام بدهند.اینگونه که مسئولین ایتا گفته اند این ربات ها بعدها به صورت پیشرفته تری نیز خواهند شد و شاید همین ربات ها و نحوه ی استفاده از آنها موجب شود مخاطبان زیادی به سمت استفاده از ایتا جذب شوند.

اپلیکیشن ایتا

پلت فرم های متفاوت

یکی دیگر مواردی که ایتا بسیار به آن دقت کرده ، پلت فرم های بجز اندروید می باشد یعنی آنها برای فعال سازی نسخه وب نیز اقداماتی را انجام داده اند و برای دیگر کاربران در دسترس می باشد. به جز نسخه وب ، اپ ایتا دارای نسخه ویندوز نیز می باشد.

به صورت کلی اپ ایتا دارای نسخه های مختلفی می باشد و بسیار خوب عمل کرده ولی اینکه در آنها هیچ نوگرایی دیده نمی شود شاید به عنوان یک نقطه ضعف اساسی به شمار برود.

گروه و کانال

در اپلیکیشن ایتا یکی از امکانات فوق العاده ی که وجود دارد این است که شما می توانید گروه و کانال بسازید و از آنها استفاده نمایید البته فعلا هیچ گونه محدودیتی برای این کانال ها و گروه ها در نظر گرفته نشده شاید به این دلیل باشد که کاربران کم هستند ولی بعدها با محدودیت روبرو شود.

اینترنت ارزان ایتا

یکی از مزیت های اصلی ایتا ،اینترنت ارزان آن است که تلگرام از آن محروم بوده است. محاسبه ۵۰ درصدی ترافیک مصرف شده کاربران ایرانی به عنوان یکی از بهترین مزیت های اپلیکیشن ایتا به شمار می رود که کاربران قطعا از آن لذت می برند.

ایتا

فضای ابری نامحدود و پرسرعت

فضای ابری نامحدود و پرسرعت یکی از قابلیت های اپ ایتا است که مانند تلگرام به خوبی رعایت شده است و این قابلیت سبب شده تا مانند دیگر اپ های داخلی مشکل و معایبی نداشته باشد.

طبق بررسی که انجام شده است سرعت اپلود ایتا بسیار مناسب است و می تواند کاربران را راضی نگه دارد و ارسال فایل برای کاربران بدون هیچ گونه اختلالی صورت نمی گیرد.

امنیت در ایتا

امنیت یکی از مباحث مهم در هر اپلیکیشنی می باشد که باید به آن دقت کرد. خوشبختانه در اپ ایتا و مابقی اپ های داخلی می توان گفت تا درصد زیادی این موضوع رعایت شده است و کاربران می توانند بدون هیچ مشکلی با اپ ایتا کار کنند.

اپ ایتا

بررسی اپلیکیشن ایتا : تنها در صورتی ایتا اقدام به شکستن حریم خصوصی کاربرانش می کند که مسئولین مجبور باشند اطلاعات کاربران را از اپ بدست بیاورند.

loading...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

بنر مجتمع فنی تهران