طراحی سایت اینتن

ام اس خفیف

0 رجبی
ام اس خفیف
به این پست امتیاز دهید

ام اس خفیف : ام اس جز بیماری های بوده که کشف آن به سال 1868 برمیگردد ولی متاسفانه هنوز هم نمی توان به صورت قطعی به دلایل بروز آن پی برد. در واقع به واسطه التهاب ، آسیب های عصبی در زمان بیماری به وجود می آید اما هنوز هم عاملی که این التهاب را به وجود آورده ،شناسایی نشده است. ام اس سبب می شود نوعی اختلال های در سیستم ایمنی بدن اتفاق بیوفتد که مشکلاتی را برای بیمار به وجود می آورد.

در بیماری ام اس ، سیستمی که نقش حفظ سلامتی بدن را برعهده دارد متاسفانه به قسمت های حیاتی بدن حمله می کند و سبب می شود آسیب های به پوشش محافظ سلول های عصبی وارد شود و همین موضوع کارکرد مغز و نخاع را کم خواهد کرد.

علائم بیماران MS خفیف

بیمارانی که دچار ام اس خفیف هستند خستگی و ضعف دارند بدون اینکه دلیلی برای آن وجود داشته باشد. این موضوع در 80 درصد افرادی که بیماری ام اس خفیف داشته اند ، مشاهده می شود. زمانی فرد دچار خستگی های مزمن می شود که اعصاب در ستون فقرات ضعیف شوند. عموما خیلی ناگهانی خستگی رخ مدهد و برای چند هفته قبل از اینکه پیشرفت داشته باشد ، این خستگی ادامه دار است. در شروع این میزان ضعف به میزان قابل توجهی در پاها مشاهده می شود.

آیا بیماری ام اس ارثی است؟

بسیاری از افراد همیشه از پزشکان می پرسند که آیا این بیماری به صورت ارثی است یا خیر. باید بدانید که اگر شما در نزدیکانتان شخص مبتلا به ام اس را داشته باشید شانس پیشروی سریع بیماری نیز در شما زیادتر می شود . طبق تحقیقات همه مردم یک دهم خطر ابتلا شدن به بیماری ام اس را داشته اند اما زمانی این درصد به 5/2 تا 5 درصد افزایش خواهد داشت که شما در نزدیکانتان یا بستگانتان شخصی مبتلا به ام اس داشته باشید.

نمی توان گفت که فقط وراثت به عنوان یکی از عوامل تشخیص ام اس است اما لازم است بدانید که ژنتیک به عنوان یکی از فاکتورهای خطرناک در ام اس است که در کنار آن فاکتورهای دیگری نیز مطرح هستند.

مقالات مرتبط :

علت ام اس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.