طراحی سایت اینتن

بهترین دانشگاه های جهان

0 رجبی
بهترین دانشگاه های جهان
به این پست امتیاز دهید

بهترین دانشگاه های جهان : موسسه کیو اس در رتبه خود اقدام به معرفی بهترین دانشگاههای جهان می نماید که البته این فهرست شامل دانشگاهها در حوزه های متفاوت میباشد. این فهرست مرتبط با سال 2018 است که با توجه به 48 موضوع مختلف است.

قطعا شما هم در این فهرست نام برخی از دانشگاهها برایتان آشنا است ولی توجه داشته باشید که دانشگاههای دیگری نیز وجود دارند که به قدر کافی برای همگان شناخته نشده اند و تنها با یک و یا دو موضوع قادر بوده اند تا در میان دیگر دانشگاهها رتبه خوبی را بدست بیاورند. در ادامه این مطلب شما می تولتید نام دانشگاه ها و رتبه بندی را مشاهده نمایید.

بهترین دانشگاههای دنیا کدامند؟

 • دانشگاه ساسکس، انگلیس
 • دانشگاه ساپینزا، رم
 • دانشگاه شفیلد، انگلیس
 • دانشگاه کمبریج، کمبریج شایر، انگلیس
 • دانشگاه واخنینگن، هلند
 • دانشگاه کارولینای شمالی، چپل هیل آمریکا
 • دانشگاه سلطنتی هنر، لندن، انگلیس
 • دانشگاه کالیفرنیا، دیویس آمریکا
 • مدرسه جولیارد، نیویورک
 • دانشگاه آمستردام، هلند
 • دانشگاه پیتسبرگ، پنسیلوانیا، آمریکا
 • دانشگاه هنگ کنگ
 • انستیتو فناوری فدرال زوریخ، سوئیس
 • کالج دانشگاهی لندن، انگلیس
 • دانشگاه لاکبروک، میدلندز شرقی انگلیس
 • دانشگاه برکلی، کالیفرنیا
 • دانشگاه پنسیلوانیا، فیلادلفیای آمریکا
 • دانشگاه آکسفورد، انگلیس
 • مؤسسه فناوری ماساچوست، آمریکا
 • دانشگاه هاروارد، ماساچوست آمریکا

برترین دانشگاههای جهان

بهترین دانشگاه های جهان

لیست بهترین دانشگاهها در جهان

1)دانشگاه ساسکس، انگلیس : از میان این لیست می توان مشاهده کرد که دانشگاه ساسکس، انگلیس جز بهترین دانشگاه های جهان است و این انتخاب به دلیل دارا بودن برنامه های پیشرو در زمینه مطالعات توسعه بوده است.

2)دانشگاه ساپینزا، رم : تعجب نکنید که از دانشگاههای رم ،دانشگاه ساپینزا به عنوان یکی دیگر از بهترینهاست که در زمینه مطالعات کلاسیک و تاریخ باستان انتخاب گردیده است.

3)دانشگاه شفیلد، انگلیس: یکی دیگر از دانشگاههای است که توانسته رتبه خوبی را در زمینه مطالعات کتابداری و مدیریت اطلاعات بدست بیاورد.

4)دانشگاه کمبریج، کمبریج شایر، انگلیس: یکی از دانشگاههای است که در تمامی جهان تقریبا شناخته شده است و تقریبا بیشتر دانشجویان نام آن را شنیده اند. این دانشگاه توانسته به عنوان یکی از برترین ها در زمینه انسان شناسی معروف شود.

5)دانشگاه واخنینگن، هلند: از دانشگاههای است که برای دانشجویانی که به مطالعه در زمینه کشاورزی و جنگداری علاقه دارند بهترین مکان است.

6)دانشگاه کارولینای شمالی، چپل هیل آمریکا: از بهترین دانشگاه ها است که می توان برای مطالعه اطلاعات و کتابداری از آن استفاد کرد.

7)دانشگاه سلطنتی هنر، لندن، انگلیس: یکی از بهترین دانشگاهای جهان است که توانسته در حیطه مطالعات هنر و طراحی برای سومین سال شناخته گردد.

8)دانشگاه کالیفرنیا، دیویس آمریکا: در صورتی که فردی بخواهد دامپزشک گردد، این دانشگاه در این زمینه به عنوان یکی از بهترین ها در کالیفرنیا به شمار می رود. البته در دو سال گذشته این دانشگاه نیز در همین زمینه به عنوان بهترین معرفی گردیده است.

9)مدرسه جولیارد، نیویورک: اگر بخواهید در رشته های مثل تئاتر موزیکال و باله تحصیل خود را ادامه بدهید، این دانشگاه از بهترین دانشگاه های جهان به شمار می رود. این موسسه در منهتن در شهر نیویورک واقع شده است و به دلیل شهرتی که در تربیت هنرمندان در سطح بین ملی داشته توانسته به شهرت خوبی برسد مثلا می توانیم به افرادی چون میدوری گوتو ، سارا چنگ ،یو-یو ما، وینتون مارسلس، رنه فلمینگ، دونالد برازول و… اشاره کرد.

10)دانشگاه آمستردام، هلند: از برترین دانشگاه های جهان در حیطه مطالعات رسانه و ارتباطات می باشد.

11)دانشگاه پیتسبرگ، پنسیلوانیا، آمریکا: در هر سال این دانشگاه دانشجویان زیادی را در زمینه پذیرش رشته فلسفه به سمت خود جذب می کند.

12)دانشگاه هنگ کنگ: بر اساس لیستی که موسسه کیو اعلام کرده است این دانشگاه توانسته است در حوزه دندانپزشکی به عنوان بهترینها معرفی شود. دانشگاه هنگ کنگ در 2 سال گذشته توانسته به عنوان برترین در جهان در زمینه دندانپزشکی باشد.

13)انستیتو فناوری فدرال زوریخ، سوئیس: اگر از دانشجویانی هستید که به مطالعه زمین و علوم دریایی علاقه مند می باشید، این دانشگاه جز برترین ها به شمار می رود. شاید این موضوع به این دلیل باشد که آلبرت انیشتین نیز از این دانشگاه فارغ التحصیل شده و همچنین این دانشگاه توانسته بیشتر از بیست جایزه نوبل را به خود اختصاص بدهد.

14)کالج دانشگاهی لندن، انگلیس: این دانشگاه نیز به عنوان برترین در مطالعه حوزه اموزش است.

15)دانشگاه لاکبروک، میدلندز شرقی انگلیس: از معروف ترین ها در زمینه ورزش می باشد.

16)دانشگاه برکلی، کالیفرنیا: دانشگاه برکلی در زمینه علوم زیست محیطی به عنوان برترینهاست. همچنین در 2 سال گذشته نیز در همین زمینه توانسته به عنوان برترینها معرفی شود.

17)دانشگاه پنسیلوانیا، فیلادلفیای آمریکا: در فهرست کیو جز برترین دانشگاه ها در زمینه پرستاری می باشد. این دانشگاه جز قدیمی ترین دانشگاه و معتبرترین ها به شمار می رود که تاسیس آن به سال 1740 می رسد و از لحاظ قدمت جز 4 دانشگاه قدیمی امریکا است. هم اکنون حدود بیست هزار دانشجو دارد.

18)دانشگاه آکسفورد، انگلیس: در سال گذشته بین دانشگاه های آکسفورد و کمبریج رقابت تنگاتنگی وجود داشت. ولی کمبریج در سال 2017 قادر نبود که به آکسفورد برسد. دانشگاه آکسفورد جز بهترین دانشگاه جهان در پنج حوزه در جهان بوده است که می توان به زبان و ادبیات انگلیسی اشاره نمود.

19)مؤسسه فناوری ماساچوست، آمریکا: از میان دانشگاههای که توانسته رتبه نخست را در سیزده زمینه متفاوت بدست بیاورد که می توان به معماری و مهندسی مکانیک و علوم اشاره نمود.این موسسه به ام‌آی‌تی مشهور است. موسسه ماساچوست در شهر کمبریج در ایالت ماساچوست آمریکا واقع شده است همچنین دارای پنج دانشکده اصلی ست و 32 گروه آموزشی دارد. بیشتر افراد این دانشگاه را با نام اختصارش یعنی ام‌آی‌تی (MIT)  می شناسند. از مهم ترین مراکز علمی تحقیقاتی در آمریکا و جهان میتوانیم به این دانشگاه اشاره نماییم.

20)دانشگاه هاروارد، ماساچوست آمریکا:  حتما تا به حال نام این دانشگاه را زیاد شنیده اید و می توانید توانسته است در جذب دانشجویان تا حد زیادی موفق باشد. موسسه کیو از بین 48 حوزه موضوعی دانشگاه هاروارد را انتخاب نموده است. این دانشگاه در بین یک سوم این موضوع ها رتبه اول را بدست بیاورد که می توان به سیاست و مطالعات بین الملل، مدیریت، حقوق و تجارت اشاره نمود.

این دانشگاه جز دانشگاههای خصوصی است که در شهر کمبریج ایالت ماساچوست در ایالت متحده امریکا می باشد. هاروارد در سال ۱۶۳۶ میلادی به واسطه هیئت قانون‌گذاران «مهاجرنشین (کولونی) خلیج ماساچوست» ساخته شد. این دانشگاه نخستین موسسه اموزش در امریکاست.

با زوم تک همراه باشید…


مقاله مرتبط : 

تگ ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.