طراحی سایت اینتن

بهترین تورهای سافاری دنیا

0 رجبی
بهترین تورهای سافاری دنیا
به این پست امتیاز دهید

بهترین تورهای سافاری دنیا : شاید شما هم تا به حال نام قاره آفریقا را به عنوان بهترین تورهای سافاری دنیا شنیده باشید و می دانید که می توان بهترین تورهای سافاری دنیا را در این قاره پیدا کرد. آیا شما هم دوست دارید که تعطیلات خودتان را در بهترین وحش گشت یا همان سافاری سپری کنید؟

در ادامه این پست لیست بهترین سافاری های جهان و تورهای حیات وحش 2018 را مشاهده کنید که در انتخاب و برنامه ریزی تورهای سفر بسیار به دردتان خواهند خورد.

انتخاب بهترین سافاری های جهان 2018

اگر شما ذره ی به سافاری و پارک های حیات وحش علاقه داشته باشید قطعا دلتان می خواهید که یک سفر را به این نقاط داشته باشید و لذت ببرید. در صورتی که از نظر مالی برای تامین هزینه ها هیچ مشکلی ندارید نباید زیاد وقت را تلف کنید و حتما برنامه ریزی های برای سفر به بهترین سافاری های جهان در سال 2018 داشته باشید و اماده سفر شوید.

همه چیز به سلیقه ی شما بستگی دارد که کدام یک از موردهای هیجان انگیز زیر را انتخاب می کنید. شاید دلتان بخواهد در پهناورترین پارک طبیعی آفریقا قدم بزنید یا بخواهید از آبشارهای شگفت انگیز دیدن کنید.قطعا با بدست آوردن اطلاعاتی در خصوص تورهای آفریقا وسوسه می شوید و  بدون اتلاف وقت کوله بارتان را برای سفر می بندید و اماده سفر می شوید.

1)پارک ملی کروگر(آفریقای جنوبی)

برای افرادی که دوست دارند تورهای کلاسیک را تجربه کنند،پارک ملی کروگر از بهترینها می باشد. این پارک به عنوان یکی از پهناورترین پارکهای طبیعی آفریقاست که دارای نه دروازه ورودی می باشد و اگر قصد داشته باشید که در این پارک گشتی بزنید نیاز است که وسیله نقلیه داشته باشید. در این پارک هیجان انگیز گونه های مختلفی از جانوران وجود داشته است.

اگر برای گشت و گذار در پارک ملی کروگر سوار بر اتومبیل شده اید فراموش نکنید که محدودیت سرعت 50 کیلومتر بر ساعت است. جذابیت های این پارک به قدری است که سالیانه بیشتر از یک میلیون نفر را به بازدید از خود می کشاند.تاسیس پارک ملی کروگر به سال 1927 می رسد و جانورانی چون پلنگ ها،شیرها، فیل ها، بوفالوها و کرگدن‌ها آن را به عنوان قلمرو خود می دانند همچنین 500 نوع پرنده، 120 گونه خزنده و بیشتر از 80 گونه پستاندارد در این پارک زندگی می کنند.

پارک ملی کروگر(آفریقای جنوبی)

2)پارک ملی رانتامبور(هندوستان)

این پارک زیبا پناهگاهی برای ببرها است که به واسطه دولت هندوستان در سال 1973 تاسیس گردید و به عنوان بزرگ ترین زیستگاه ببر بنگال در دنیا شناخته شده است. دیدن دریاچه پالام تالائو (palam talao) یکی از جاذبه هایست که محال است با بازدید از پارک ملی رانتامبور آن را از دست بدهید.

این پارک، گونه های وحشی متنوعی را در خود جای داده است البته فقط این نیست بلکه بانیان به عنوان بزرگ ترین و مشهورترین گونه درختی هندی در این پارک قرار داشته است.

پارک ملی رانتامبور در هندوستان

3)ماسایی مارا (کنیا)

منطقه ماسایی مارا به عنوان یکی از بهترین تورهای سافاری جهان می باشد که همانند پارک ملی کروگر 5 نوع جانوری عظیم الجثه را در خودش داشته است. این منطقه دیدنی دارای 965 کیلومتر مربع وسعت است و در آفریقا به عنوان یکی از بزرگ ترین پارکهای ملی و طبیعی به شمار می رود.

واژه ماسایی مارا به معنی شناخته شده به واسطه قوم ماسای می باشد. مردم کنیا به اینکه این منطقه را دارند افتخار میکنند. جالب است بدانید که ماسایی مارا جایگاه بزرگ ترین رخدادهای طبیعی{مهاجرت بزرگ} را به خود اختصاص داده که هر سال از جولای تا اکتبر رخ میدهد.

ماسایی مارا (کنیا)

4)پارک ملی آروشا (تانزانیا)

این پارک نسبت به دیگر مکان های دیدنی دنیا شاید وسعت کم تری را داشته باشد ولی جز زیباترین و اعجاب آورترین پرندگان محسوب می گردد.  تورهای زیست گردی این پارک به عنوان یکی از بهترین سافاری های دنیا به شمار می رود. پارک ملی آروشا در دامنه ی کوه آتش فشان فعال مرو در منطقه آروشا در تازانیا واقع شده است.

این پارک به واسطه دولت تانزانیا تاسیس گردیده است و تاکنون به صورت سالیانه حدود شصت هزار گردشگر را به خود جذب می کند. شما با هر چیزی که گشت و گذاری در این پارک داشته باشید قطعا زرافه ها را می بینید و می توانید در یک روز از شگفت های منحصر به فرد این پارک لذت ببرید.

پارک ملی آروشا (تانزانیا)

5)دلتای اوکاوانگو (بوتسوانا)

این دلتا برای حفظ حیات در این منطقه از کشور بوتسوانا ضرورت داشته است. در فصل زمستان نسبت به تابستان این رودخانه آب زیادتری حدودا سه برابر داشته است و سبب تولید آب مازاد می شود. این منطقه در فهرست میراث جهانی یونسکو قرار دارد و جز یکی از هزار شگفتی دنیا به شمار می رود.

یک رودخانه بزرگ و باتلاقی در این ناحیه به عنوان بزرگ ترین ذخیره گاه زیستی محسوب می گردد و سیل های پی در پی که در ماه مارچ تا جولای اتفاق می افتد سبب تضمین بقای حیات جانوران و گیاهان می شود. در این منطقه بارندگی های زیاد رخ میدهد که چالش های نرخ دمای وجود داشته است.

دلتای اوکاوانگو (بوتسوانا)

6)پارک ملی یالا(سریلانکا)

یکی از بهترین سافاری های دنیاست و به عنوان یکی از منطقه های پربازدید و گردشگری در سریلانکا به شمار می رود که تاسیس این پارک به سال 1900 بر می گردد و در سال 1938 به صورت رسمی آن را پارک ملی نامیدند. در این پارک بیشتر از دویست گونه پرنده شامل شش نوع اندمیک سریلانکا جای گرفته است. البته در این پارک حیات وحش به جز پرندگان جمعیت بسیاری از پلنگ ها و چهل نوع پستاندار زندگی می کنند.

پارک ملی یالا(سریلانکا)

7)آبشار ویکتوریا (در مرز زامبیا و زیمباوه)

سالیانه بیشتر از 400هزار توریست برای دیدن این آبشار به مرز زامبیا و زیمباوه می روند و حدوده 110 متر ارتفاع داشته است. البته اگر شما در زمان بین سپتامبر و دسامبر به این نقطه سفر بکنید می توانید چیزی به عنوان “استخر شیطان” را مشاهده کنید که پدیده ی به علت پایین آمدن سطح آب در این مدت زمان نمایان می شود. در این موقع سال شناگران قادرند به سنگهای لبه ی دسترسی داشته باشند.

آبشار ویکتوریا

اولین کسانی که این منطقه را کشف کردند اروپایی ها بودند و آن را “جای سفید بزرگ” نام گذاری کردند. این پارک به عنوان زیستگاه کرگردن های سیاه است که یکی گونه های در معرض خطر جهان هستند.

دولت نامیبیا این منطقه را به عنوان پارک ملی اعلام کرد و سبب شد که بسیاری از گونه های منقرض شده احیا شوند. پارک ملی اتوشا با بیشتر از صد گونه پستاندار، صد گونه خزنده، سیصد گونه پرنده به عنوان یکی از ذخیره گاه های بزرگ حیات وحش است. متاسفانه برخی از گونه ها مثل سگ وحشی و بوفالو کیپ هیچ دقت دیده نشدند.

پارک ملی اتوشا

9)پارک ملی چبی(بوتسوانا)

این پارک با آبشار ویکتوریا فاصله ی زیادی نداشته است به همین دلیل بیش تر توریست ها آن را به خوبی می شناسند. پارک ملی چبی جز 3 پارک ملی کشور بوتسوانا محسوب می گردد و به صورت کلی 4 حوزه درونی دارد و به علت اکوسیستم های متفاوتی است که در آن وجود داشته است. رودخانه چبی در دوران خشک سال طغیان می کند و تمام منطقه را فرا میگیرد و در نهایت به محلی مبدل میشود بسیاری از پرندگان، بوفالوها، فیلها و زرافه ها در آن جمع می شوند.

شاید برای شما هم جالب باشد که بدانید این پارک به دلیل دارا بودن بزرگ ترین گونه فیل های روی زمین، فیل های کالاهاری مشهور شده است. در طول فصل خشکسالی این فیلها به رودخانه های چبی و لینیاتی مهاجرت می کنند و چون بیشتر از چهل هزار فیل در این پارک هستد آن را  از این نظر به عنوان پرتراکم ترین قسمت قاره آفریقا تبدیل نموده اند.

پارک ملی چبی

10)کیپ غربی (آفریقای جنوبی)

یکی از پر جمعیت ترین و بزرگ ترین استان های آفریقای جنوبی، کیپ غربی می باشد که به دلیل تنوع زیادی از گونه های اندمیک که دارد به عنوان یکی از هفت باغ گلدار دنیا به شمار می رود. البته این قسمت دارای 4 رود معروف می باشد که به اقیانوس هند و اطلس می ریزند و دارای 4 دانشگاه می باشد که در کل آفریقا زیادترین فارغ التحصیلاتی را داشته است.

کیپ غربی (آفریقای جنوبی)

در صورتی که به تناسب اندام علاقمند هستید در این ناحیه کوه نوردی کنید چون بسیاری از ترویست ها که به دوچرخه سواری علاقه دارند یا سنگ نوردی را دوست دارند به این ناحیه سفر می کنند و از دیدن این همه زیبایی لذت می برند. میتوان با استفاده از راه آهن برقی از این کوه تا 1066 متری بالا رود و از این همه منظره زیبا دیدن کرد.

 

با کلیک روی کد تخفیف دیجی کالا می توانید از تخفیف های ویژه دیجی کالا باخبر شوید !

تگ ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.