طراحی سایت اینتن

بهترین دستگاه لیزر موهای زائد

0 رجبی
بهترین دستگاه لیزر موهای زائد
به این پست امتیاز دهید

بهترین دستگاه لیزر : بسیاری از افراد برای اینکه از شر موهای زائد خلاص شوند به سراغ استفاده از لیزر می روند. در خصوص این روش می توان گفت که لیزر به عنوان یکی از بهترین انتخاب ها به شمار می رود. از لیزرهای متفاوتی می توان برای درمان اکنه با دارو درمانی استفاده کرد تا میزان اثربخشی آن را مشاهده نمود.
اگر می خواهید از این روش برای از بین بردن موهای زائد استفاده نمایید توصیه می شود جدیدترین دستگاه های لیزر موهای زائد را بشناسید. برخی از لیزرها عبارت اند لیزر روبی، IPL با طول موج 400 نانومتر که سبب می شود باکتری ایجاد شود و اکنه به واسطه نور لیزر از بین می رود و کنترل می شود.

استفاده از دستگاه لیزر موهای زائد

بهترین دستگاه لیزر موهای زائد : روش های متنوعی وجود داشته است که افراد می توانند برای حذف موهای زائد از آن ها استفاده کنند ولی لیزر به عنوان یکی از بهترین روشها به شمار می رود که برای استفاده کنندگان عوارض کمتری را به دنبال خواهد داشت و اصلی ترین دغدغه های که افراد دارند شناخت بهترین دستگاه لیزر است.

برای درمان موهای زائد لیزرهای مثل سیستم لیزر الکساندرایت  با طول موج ۷۵۵ نانومتر ،سیستم لیزر دیود با طول موج ۸۰۰ نانومتر، سیستم لیزر Nd-YAG با طول موج ۱۰۵۶ نانومتر استفاده می شود. البته سیستم نوری IPL هم مثل لیزرها در حذف موهای زائد کاربرد داشته است. انواع جدید این سیستم نوریE-LIGHT  می باشد که به صورت همزمان از نور و رادیو فرکانس استفاده می نماید و می تواند اثر بهتر و موثرتری را بر روی موهای کم رنگ طلایی و سفید داشته باشد.

اگر پوست روشنی داشته اید و می خواهید از به حذف موهای زائد بپردازید بهتر است از لیزر الکساندرایت و دیود استفاده کنید و برای پوست های تیره تر از یزر‌های ان- دی / یگِ با طول موج بلند (Nd: YAG Laser Long Pulsed) استفاده شود که می تواند بهتر و ایمن تر عمل نماید و استفاده از دستگاه های IPL و Elight که کارکرد آن با سیستم فلش لامپ زنون می باشد.

نکته)لیزر بر روی موهای که کم رنگ هستند یا بور می باشند تاثیر پایین تری دارد و بر روی پوست های روشن و موهای تیره و ضخیم تاثیر زیادتری دارد. بیشتر لیزرهای که بر روی موهای کم رنگ انجام می شود اثربخشی پایین تری دارد و حدودا سبب می شود سی تا چهل درصد موها را کم کند.

با وجود اینکه لیزر بسیار ایمن است ولی همیشه توصیه می شود برای افراد حساس ،باردار با احتیاط بیشتری انجام گردد.

نکته) افرادی که موی روشن یا بلوند دارند برای استفاده از لیزر به منظور کاهش موهای ناخواسته کاندید خوبی نیستند و برای اینکه به نتیحه برسند نیاز است که جلسه های درمانی زیادتری را انجام بدهند.

بهترین دستگاه لیزر موهای زائد

چه نوع لیزری مناسب می باشد؟

بهترین دستگاه لیزر موهای زائد :همانطور که اشاره کرده ایم لیزر از روشهای ایمن به شمار می رود و برای درمان موهای ناخواسته در خانم ها می توان از آن استفاده کرد. هم اکنون به عنوان موثرترین و بی خطرترین روش است. برای کنترل رشد مو لیزرهای متفاوتی معرفی شده است که اگر پوست شما روشن باشد می توانید از لیزر الکساندرایت استفاده نمود و اگر از افراد سبزه و تیره پوست هستید از لیزر ان دی یاگ ND YAG و اگر از افرادی می باشید که رنگ پوست شما متوسط یا عادی هستید لیزر دایوت گزینه ی مناسبی برای شما خواهد بود.

اگر قصد استفاده از لیزر را دارید حتما به کلینیکی مراجعه نمایید که معتبر باشد و همچنین سابقه درخشانی در این خصوص را به جای گذاشته باشد و همچنین لیزرهای موثری را برای رنگ های پوست متفاوت در عمیق های مختلف دارا باشد چون اگر غیر از این باشد قطعا مراجعه شما برای درمان به آن کلینیک بی فایده است.

برای اینکه لیزر موها بهترین جوابگویی را داشته باشند باید جلسه های درمانی تکمیل شود و برای نگهداری پاسخ از روش لیزر درمانی باید در طول فاصله های مناسب آن را انجام داد.

در نظر داشته باشید که همیشه یک پزشک و متخصص قادر است پس از معاینه دقیق مراجعه کننده و با توجه به شرایط وی بهترین نوع لیزر را برای او مشخص نماید تا به بهترین جواب برسد.

لیزر موهای زائد

بهترین دستگاه لیزر موهای زائد : موهای که عمق کمی دارند و به عنوان موهای سطحی که فولیکول شان در سطح پوست است ، می توانند جواب دهی بهتری به لیزر الکساندرایت داشته باشند؛ موهای که بیشتر از سه میلی متر یعنی پنج میلی متر عمق دارند فقط درمان آن ها با لیزر ND YAG صورت می گیرد پس برای از بین بردن موهای زائد استفاده از چند لیزر می تواند پاسخ گویی بهتری را برای مراجعه کننده داشته باشد.

لازم است بدانید که استفاده کردن از لیزر می تواند بهترین گزینه باشد تا لکه های پوستی درمان شوند. برای بیمارانی که ضایعات پوستی دارند و استفاده از دارو نتوانسته است مشکل آن ها را برطرف کند می توانند به عنوان اخرین راه از لیزر استفاده نمایند.

با وجود اینکه استفاده از لیزر در درمان مشکلات پوستی موثر است اما در استفاده از آن باید نکاتی را در نظر داشته باشید تا عوارض کمتری را برای پوست ایجاد نماید. وقتی که از لیزر استفاده می شود ،لایه ی از پوست برداشته می شود و جای زخم و اسکار باقی می ماند و پس از 2هفته زخم التیام پیدا میکند و در زمان بهبودی زخم که از لیزر ناشی شده است اگر از مراقبتهای ویژه مثل استفاده از کرم های ضدآفتاب بکار گرفته نشود می تواند در پوست لکهای قهو ی رنگ را ایجاد نماید.

لیزر و حذف موهای زائد

آیا انجام لیزر می تواند ضررهای را داشته باشد؟

بهترین دستگاه لیزر موهای زائد : در صورتی که فرد آفتاب گرفته باشد این امکان وجود دارد که پوست فرد بسوزد و در جای آن، لکه های سفید رنگی پدید آید. همچنین پس از لیزر نیاز است که مراقبت های ویژه ی صورت بگیرد اگر جای زخم دستگاری شود و تاول ایجاد گردد این امکان نیز پدید می آید که جای اسکار باقی بماند.

افزون بر آنچه که ذکر کرده ایم در صورت نداشتن تبحر کافی فردی که از لیزر استفاده می نماید و شرایط دستگاه را بر اساس رنگ پوست بیمار تنظیم نگردد ،می تواند زخم ایجاد شود و به لک و تاول نیز منجر گردد.

تگ ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.