عضویت در کانال تلگرام زوم تک

با قابلیت های اندروید ۶ آشنا شوید

۰

گوگل شب گذشته در کنفرانس خود جدا از معرفی دو گوشی نکسوس ۵ ایکس ال جی و نکسوس ۶ پی هواوی ، نسخه ی جدید سیستم عامل اندروید را نیز معرفی نمود. صحبت ها راجب این ورژن جدید از ماه پیش وجود داشت و نهایتا این نسخه رونمایی شد و قابلیت های جدید آن فاش شده است.

۱- اگر در نرم افزار هایی همانند وایبر و تلگرام ، با لینک یک وبسایت مواجه شده اید قصد دارید تا از محتویات داخل آن لینک با خبر شوید تنها لازم است که آن را لمس کرده و چند لحظه روی آن مکث کنید تا گوگل اطللاعات را به شما نشان دهد . این قابلیت جدید Now on Tap نام گرفته است.

۲- در اندروید ۶ مارشمالو میتوانید اپلیکیشن هایی را که به شکل پیش فرض روی دستگاه نصب شده اند حذف کنید.

۳- در این نسخه ویژگی جستجوی سریع افزوده شده و کاربران میتوانند در بین بسیاری از اپلیکیشن ها اپ مورد نظر را یافته و آن را جدا کنند.

۴- در این ورژن قابلیتی وجود دارد که پیش از این در iOS وجود داشته اند. کاربران میتوانند با استفاده از حسگر اثر انگشت که در گوشی وجود دارد برای اعمالی مثل خرید از فروشگاه گوگل پلی استفاده کنند.

۵- در نسخه ی جدید ، مصرف انرژی بهینه سازی شده و دستگاه میتواند در مدت زمان بیشتری آماده به کار باشد.

۶- در اندروید مارشمالو ، چراغ های اعلان میتوانند حالت روشن بودن شارژ سریع را به کاربر اطلاع دهند.

۷- هنگامی که گوشی لاک است ، جستجوی صوتی اضافه شده و کاربر میتواند با استفاده از آن جستجوی خود را انجام دهد.

۸- قابلیت های دسترسی اپلیکیشن ها تغییراتی را شامل شده است. به این معنا که تنها هنگام نصب یک اپلیکیشن برای دسترسی به بخش های مختلف تلفن از شما اجازه خواسته نمیشود بلکه اگر در هنگام اجرای نرم افزار به دسترسی خاصی نیاز بود از شما سوال خواهد شد.

۹- در اندروید ۶ ، دستیار صوتی گوگل در همه ی حالات ،حتی خاموش بودن صفحه نمایش فعال است و با گفتن متن OK Google  میتوانید به آن فراخوان دهید. این قابلیت همانند Hey siri در iOS میباشد که البته تنها در هنگام شارژ فعال خواهد بود.

بر اساس گفته هایی که قبلا وجود داشت ، این نسخه در هفته ی دیگر برای دستگاه های نکسوس ارائه خواهد شد ، اما اگر کاربر شرکت دیگری میباشید و گوشی شما در لیست آپدیت ها قرار دارد باید مدت زمان بیشتری را منتظر بمانید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.