بی بی سی میکرو به تمام کودکان ۱۱ و ۱۲ ساله انگلستان کامپیوتر میکرو بیت میدهد

0
بی بی سی به تمام کودکان 11 و 12 ساله انگلستان کامپیوتر میکرو بیت میدهدبی بی سی به تمام کودکان 11 و 12 ساله انگلستان کامپیوتر میکرو بیت میدهد

پروژه هایی مانند آردوینو و راسپ بری بسیار معروف کمک شایانی به هزاران نفرر برای برداشتن اولین قدم ها به سمت برنامه نویسی کرده اند و این کار را برای بسیاری دیگر آسان تر میکند.بی بی سی از بی بی سی میکرو بیت جدید، یک کامپیوتر جیبی، رو نمایی کرد که قرار است به تمام کودکان که در سال هفتم تحصیل خود هستند اهدا شود.

 کامپیوتر میکرو بیت هدیه بی بی سی میکرو به کودکان

بی بی سی میکرو به تمام کودکان ۱۱ و ۱۲ ساله انگلستان کامپیوتر میکرو بیت میدهد : این کامپیوتر های کوچک برای این طراحی شده اند که به کودکان مدرسه ای برای یادگیری اصول اولیه برنامه نویسی و طراحی سخت افزار کمک کند. این کامپیوتر دارای ۲۵ ال ای دی و شتاب سنج و مگنومتر روی صفحه است. اتصال به بولوتوث، پنج پین I/O و پورت USB از دیگر امکانات این کامپیوتر است. بی بی سی در تابستان امسال وب سایتی راه اندازی خواهد که به این کودکان برای برنامه نویسی در کامپیوتر کوچک خود کمک کند.

بی بی سی میکروبیت از نسل بی بی سیمیکرو در سال ۱۹۸۱ است و با همکاری ۲۹ شریک شامل نام اشنا هایی از دنیای مبایل ها، ان را ارتقا داده است. کامپیوتر با یک پردازشگر کوچک ARM Cortex-M0 ساخته شده که کامپیوتر ا کمی سریع تر و بهینه تر از پدر بزگ خود میکند. بی بی سی میکرو بیت بر اساس ابزار ارتقا نرم افزار و سخت افزار mbed ARM ساخته شده که هم اکنون برد های ارتقای جا سازی شده را پشتیبانی میکنند.

سامسونگ هم در پروژه همکاری دارد و ابزار را به گونه ای ارتقا داده که بتوانند به گوشی های هوشمند و تبلت ها متصل شوند. پس طراحان میتوانند با استفاده از میکرو بیت دوربین های گوشی خود را کنترل کنند.سامسونگ همچنین در حال ساخت برنامه ای ست که محیط برنامه نویسی میکرو بیت را روی گوشی شبیه سازی کند. بی بی سی میکرو بیت ها اکتبر امسال به بیش از یک میلیون کودک ۱۱ و ۱۲ ساله داده خواهد شد. این پروژه به صورت متن باز خواهد بود و بی بی سی یک سازمان خیریه برای راه اندازی یک واحد آزاد را باز خواهد کرد. تا همه ما بتوانیم به این برنامه نویسی لذت بخش بپردازیم.

منبع : androidauthority.com

شما می توانید جذاب ترین اخبار و مقالات دنیای تکنولوژی را در کانال تلگرام زوم تک دنبال کنید. برای عضویت در این کانال، اینجا کلیک کنید.

هیچ نظری یافت نشد

ارسال نظر

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.