سیارک غول آسا با فاصله ی مطمئن از کنار زمین عبور کرد

2
شایعات ناکام آخرالزمانی

این بار هم جان سالم به در بردیم و شایعه ی آخرالزمانی دیگری هم منتفی شد،سیارکی غول آسا که در صورت برخورد با زمین می توانست نسل زندگی در کره ی خاکی را منقرض کند روز دوشنبه با فاصله ی ۴ میلیون کیلومتری از کنار زمین عبور کرد.

ظاهرا هر بار که سیارکی به سمت زمین می آید،دوستان فیلسوفی در زمین هستند که این رخداد را به منزله ی پایان زندگی بشری توصیف می کنند،سیارک مذکور که با کد ۲۰۱۳TX68 شناخته می شود دارای قطری ۳۰ متری می باشد در صورت برخورد با زمین می توانست آن را از مدار فعلی خارج کند و این ۲ معنا داشت یا زمین از خورسید فاصله می گرفت و یخ می زد و یا به آن نزدیک می شد و می سوخت،گرچه سازمان ناسا ماهها قبل از عبور این سیارک از کنار زمین پیش بینی می کردند که در بدترین حالت با فاصله ی ۱۷ هزار کیلومتری از کنارمان عبور خواهد کرد اما شایعات مهار شدنی نیستند و عبور این سیارک تنها یکی از این شایعات آخرالزمانی بود که منتفی گردید.

سازمان ناسا بازه ی ۱۷۰۰۰ کیلومتر الی ۹ میلیون کیلومتر را برای فاصله ی آن با زمین در لحظه ی عبور(نزدیک ترین فاصله) تخمین زده بود و همین بازه ی بزرگ و کم دقت باعث شده بود تا کسانی که همیشه آماده ی شایعه پراکنی هستند داستانی دیگر را راجع به آخرالزمان قلم بزنند،سازمان ناسا علت این بازه ی کم دقت را نبودن فرصت و مهلت مناسب برای رصد این سیارک عنوان کرده بود.

به هر حال دوستان آخرالزمانی این سیارک را بمب افکن b2 و یا B2Bomber نام گزاری کرده بودند که گویا بمب افکنشان به خیر و خوشی با فاصله ی ۴ میلیون کیلومتری از کنارمان عبور کرده است.

شما می توانید جذاب ترین اخبار و مقالات دنیای تکنولوژی را در کانال تلگرام زوم تک دنبال کنید. برای عضویت در این کانال، اینجا کلیک کنید.

2 نظرات

ارسال نظر

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.