شرکت خودروسازی Arash هیولای ۲۱۰۰ اسب بخاری خود را معرفی کرد

0
َخودروی ARASH AF10

برای آن دسته از عزیزانی که با شرکت و محصولات Arash آشنایی ندارند لازم به ذکر است که شرکت Arash یکی از فعالان خودروسازی انگلستان است که در تولید خودروهای سوپر اسپرت تبحر داشته و همانطور که از نام  شرکت بر می آید مدیر عامل این شرکت اصلیتا ایرانی و نام او آرش فربد است.

شرکت های متعددی از جمله:فراری،بوگاتی،لامبورگینی،کوینیگزگ،لوتوس و… در حوزه ی ساخت خودروهای سوپر اسپرت فعالیت دارند و Arash نیز یکی از آنان است،آخرین اخباری که از این شرکت شنیده شد مربوط به تولید خودروی AF8 آن بود که در سال ۲۰۱۴ چنان رقابتی را با دیگر فعالان حوزه ی تولید سوپر اسپرت ها نشان نمی داد و قدرتی معادل ۵۵۰ اسب بخار را با استفاده از موتوری ۸ سیلندر بنزینی ارائه داد،اما گویا این هموطن ما اینبار از شکست خود درس خوبی گرفته و امسال خودرویی را در کلاس سوپر اسپرت معرفی نموده که بسیار درخشان تر از رقبای سر سخت به نظر می رشد و سر و صدای آن کل علاقه مندان به خودروهای سوپر اسپرت را متحیر نموده است.

شرکت Arash با معرفی AF10،رانندگان حرفه ای را با قدرت ۲۱۰۰ اسب بخار آشنا می کند که این بار خودرو های Buggati Chiron و Koenigsegg Regera با قدرتهای چندصد اسب بخاریشان نهایتا نصف قدرت Arash AF10 را ارائه می کنند.

نمای پشتی ARASH AF10

اولین چیزی که ذهن خواننده را در مورد یک خودروی ۲۱۰۰ اسب بخاری به خود مشغول می کند این است که قوای محرکه چگونه و با چه ساز و کاری از موتور به چرخها منتقل می شوند،شزکت Arash می گوید که برای این منظور از سیستم انتقال قدرتی استفاده کرده که به تکنولوژی Warp Drive استفاده می کند،قلب تپنده ی این خودرو از یک موتور ۶.۲ لیتری هشت سیلندر(۹۰۰ اسب بخار) و ۴ موتور برقی که جمعا قدرتی ۱۲۰۰ اسبی را مهیا میکنند استفاده نموده که هرکدام از این ۵ موتور قدرت خود را از طریق ۵ جعبه دنده ی مجزا به سیستم انتقال قدرت منتقل می کنند.

نقشه ی شماتیک سیستم انتقال قدرت AF10

موفقیت آقای آرش فربد در حوزه ی خودروسازی واقعا باعث ایجاد غرور در ما می شود و امیدواریم که خودروسازان کشور نیز دست از رویه های فعلی خود بردارند و خودروهایی را به مردم بفروشند که در کلاس جهانی بتوانند حرفی برای زدن داشته باشند.

 

شما می توانید جذاب ترین اخبار و مقالات دنیای تکنولوژی را در کانال تلگرام زوم تک دنبال کنید. برای عضویت در این کانال، اینجا کلیک کنید.

هیچ نظری یافت نشد

ارسال نظر

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.