پاسخ اپل به بلندگوی هوشمند Amazon Echo

0
بلندگوی هوشمند اپل

شرکت آمازون سابقه ی درخشانی در تولید و عرضه ی سخت افزار به بازار ندارد ، پس از شکست پروزه ی ساخت گوشی های سری Fire این شرکت و فروش غیر قابل قبول تبلت های Kindle Fire همه از آمازون دلسرد شده بودند تا اینکه یک سال بعد شرکت آمازون یک وسیله ی خانگی هوشمند را به بازار عرضه نمود ، Amazon Echo یک بلندگوی هوشمند می باشد که از طریق فرمان های صوتی کاربر می تواند اعمال زیادی را به انجام برساند.

Amazon Echo نه تنها در بحث فروش موفق بوده بلکه توانسته تا بازار را تحت تاثیر خود قرار دهد و می بینیم که شرکت های دیگر فعال در عرصه ی فناوری نیز قصد دارند تا محصولاتی شبیه به آن را بسازند که از جمله ی آن ها می توان به محصول Googel Home اشاره نمود.

هفته ی گذشته اخباری منتشر شد که نشان می داد اهالی کوپرتینو نیز قصد دارند تا محصولی برای رقابت با Amazon Echo به بازار بفرستند و امروز جزییات بیشتری از این محصول منتشر شده است که به اطلاعتان خواهیم رساند.

منابع درون سازمانی شرکت اپل می گویند که محصولی که اپل در این سبک به بازار خواهد فرستاد بر خلاف محصولات موجود که فقط از طریق صوت کنترل می شوند دوربینی را در خود جای می دهد تا از این طریق محیط اطراف خود را بشناسد و بتواند کاربر خود را از طریق چهره شناسایی نماید ، بدین ترتیب این محصول بسیار هوشمند تر از محصولات رقبا خواهد بود و به کمک دوربین خود و صرفا با شناخت کاربر خواهد توانست تا اعمالی را بدون فرمان صوتی و فقط از روی شناخت علایق کاربر انجام دهد.

یکی از انتقاداتی که به استفاده ی دوربین در چنین محصولی وارد است بحث حریم خصوصی و امنیتی کاربر می باشد و پس از این همه جنگ و دعوا بر سر حریم خصوصی کاربران که اخیرا شاهدش بودیم هر کسی دوست ندارد تا وسیله ای در خانه اش ۲۴ ساعت از خانه فیلم بگیرد ، به هر حال نفوذ به گجت خصوصی کاربران این روزها امر سختی به نظر نمی رسد و اپل نیاز دارد تا قبل از عرضه ی این محصول به بازار خیال کاربران را از بحث امنیت آن راحت کند ، گفته می شود که این محصول اپل سال آینده ی میلادی به بازار عرضه خواهد شد ، البته شانس کمی نیز وجود دارد که در اواخر سال میلادی جاری شاهد ورود آن به بازار باشیم.

شما می توانید جذاب ترین اخبار و مقالات دنیای تکنولوژی را در کانال تلگرام زوم تک دنبال کنید. برای عضویت در این کانال، اینجا کلیک کنید.

هیچ نظری یافت نشد

ارسال نظر

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.