تحلیل گران می گویند: اپل می تواند ۳۰ میلیون ساعت هوشمند بفروشد!

1
تحلیل گران می گویند: اپل می تواند 30 میلیون ساعت بفروشد!

تحلیل گران می گویند: اپل می تواند ۳۰ میلیون ساعت هوشمند بفروشد! : اخیرا تخمینی از جانب سرمایه گذاران وال استریت در مورد میزان فروش ساعت اپل در پایان سال ۲۰۱۵ زده شده که براساس آن اپل می تواند تا آن سال بین ۱۰ تا ۳۰ میلیون ساعت هوشمند بفروشد. حتی کتی هیوبرتی تحلیل گر موسسه سرمایه گذاری مورگان استنلی در اظهاراتش می گوید که این تخمین کمی محافظه کارانه است و اپل میتواند بسیار بیشتر از این هم ساعت بفروشد.

بر مبنای این فرضیه، در سال ۲۰۱۵ (کتی هیوبرتی حدس می زند در ماه مارس این اتفاق بیافتد) ۳۱۵ میلیون نفر در دنیا وجود خواهند داشت که حداقل سخت افزار برای هماهنگ شدن با اپل واچ را دارند یعنی دارای آیفون ۵ و بالاتر می باشند. حتی اگر فقط ۱۰ درصد از این افراد اپل واچ را خریداری نمایند می توان انتظار داشت که اپل بتواند ۳۰ میلیون ساعت بفروشد.

این تخمین که ۱۰ درصد آیفون داران ساعت اپل را خواهند خرید براساس فروش سایر محصولات این شرکت است. مثلا تنها یکسال پس از عرضه آیپد، ۱۴ درصد آیفون داران این تبلت را هم خریدند.

بازار گجت های پوشیدنی برخلاف تخمین ها سرعت رشد قابل توجه ای دارند. و براساس تخمین هیوبرتی در سال ۲۰۲۰ بازار این محصولات حدود ۳۵۰ میلیون تا یک میلیارد گجت را می طلبد.

باید این نکته را نیز در نظر گرفت که براساس اطلاعات به بیرون درز پیدا کرده اپل، این شرکت انتظار فروش ۳۰ تا ۴۰ میلیونی از ساعت خود را دارد و این پیش بینی بزرگترین نسبت به موسسه مورگان استنلی می باشد. در نهایت ویژگی های و قابلیت های این ساعت میزان فروش آن را تضمین می کند و احتمالا باید منتظر سالی پربار برای اپل باشیم.

البته باید در نظر داشته باشیم که این ساعت رقبایی همچون اسمارت واچ سونی و گلکسی گیر سامسونگ دارد که هرگز نخواهند گذاشت تا اپل واچ نفس راحتی در سال ۲۰۱۵ بکشد و قطعا این شرکت ها تمام تلاش خود را برای کاهش فروش ساعت اپل و افزایش فروش خود می کنند.

 

شما می توانید جذاب ترین اخبار و مقالات دنیای تکنولوژی را در کانال تلگرام زوم تک دنبال کنید. برای عضویت در این کانال، اینجا کلیک کنید.

1 نظر

ارسال نظر

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.