با وجود افت ارزش ۴۰ میلیارد دلاری اپل هنوز با ارزش ترین شرکت حال حاضر می باشد

0
اپل

همه انتظار اعلام نتایج نه چندان خوشایندی را در مورد میزان فروش آیفون ها داشتند و اکثر قریب به اتفاق کارشناسان از وخیم بودن وضعیت مالی شرکت اپل گفته اند ، اپل نهایتا گزارش مالی مربوط به دوره ی سه ماهه ی ابتدایی سال ۲۰۱۶ را منتشر و به روی همه ی گزارشات بدبینانه ی کارشناسان مالی مهر تایید زد.

یک روز پس از اعلام افت فروش سالیانه ی آیفون ها توسط شرکت اپل ، عکس العمل بازار سهام و بورس نسب به اپل دیدنی بود ، ارزش سهام اپل تنها پس از یک روز بعد از اعلام آمارهای فروش ضعیف آیفون دچار افت ۶.۳ درصدی شد ، که اگر این مقدار افت را در مقیاس کلان بررسی کنیم متوجه می شویم که ارزش شرکت اپل تنها در یک روز ۴۰ میلیارد دلار افت داشته است ، طبق گزارش رسمی شرکت اپل ، این شرکت توانسته است تا در بازه ی سه ماهه ی ابتدایی سال ۲۰۱۶ ۵۱.۲ میلیون دستگاه آیفون را به فروش برساند و قیمت متوسط هر دستگاه آیفون فروخته شده نیز ۶۴۱ دلار بوده است که اندکی با ۶۵۸ دلاری که کارشناسان برای متوسط قیمت هر آیفون فروخته شده در نظر گرفته بودند تفاوت را نشان می دهد ، یکی دیگر از نکات قابل توجه در گزارش مالی اپل کاهش فروش ۲۶ درصدی آیفون ها در بازار چین می باشد.

عکس العمل تیم کوک-مدیر عامل شرکت اپل-به این افت فروش جمله ی معروف “This Too Shall Pass” و یا این نیز بگذرد خودمان بود که نشان می دهد اپل به این سادگی ها تسلیم نمی شود و تیم کوک معتقد است که این کاهش فروش مقطعی خواهد بود ، البته باید بدانیم که با وجود افت ۴۰ میلیارد دلاری ارزش شرکت اپل ،اهالی کوپرتینو هنوز هم با ارزش ترین و گران ترین شرکت حال حاضر را در اختیار دارند.

شما می توانید جذاب ترین اخبار و مقالات دنیای تکنولوژی را در کانال تلگرام زوم تک دنبال کنید. برای عضویت در این کانال، اینجا کلیک کنید.

هیچ نظری یافت نشد

ارسال نظر

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.