اپلیکیشن news اپل در چین متوقف شد!!

0

اپلیکیشن News اپل تنها در ایالات متحده قابل اجراست و زمان راه اندازی آن سال گذشته بود. این اپلیکیشن به کاربران اجازه می دهد تا تمام اخباری که به آن علاقه مند هستند در یک مکان بیابند. این ویژگی در حال حاضر در بریتانیا و استرالیا تست شده است. اگر شما اهل ایالات متحده باشید قادرید به News از هر جایی که باشید دسترسی پیدا کنید و همانطور که اشاره کردیم این سرویس در حال حاضر تنها برای ایالات متحده است.

با توجه به گزارش نیویورک تایمز اپل اپلیکیشن News خود را فقط در یک کشور بسته است. در چین کاربران ios  از ایالات متحده ، که به خانه خود یا کشور های دیگر باز گشته اند، به جای آن که طبق معمول لیستی از اخبار، مقالات و عکس های مورد علاقه خود را ببینند با این پیغام خطا مواجه می شوند که  “Can’t refresh right now. News isn’t supported in your current region.” یعنی News نمی تواند رفرش شود و در منطقه فعلی شما این برنامه ساپورت نمی شود. اپل این اپلیکیشن را در چین متوقف کرده است چرا که نمی خواهد مجبور به سانسور محتوای آن باشد. در این کشور دولت از شرکت ها تعهد می گیرد تا اخبار حساس را سانسور کنند.

تصمیم گیری که بدون دردسر و مشکل باشد به خصوص  برای کشوری که باعث سود ۱۳ میلیارد دلاری در سه ماهه سوم در تقویم اپل بوده است، باعث شد تا تیتان فناوری تصمیم بگیرد اپلیکیشن News را در کشور چین متوقف کند. بنابراین اگر شما اهل ایالات متحده باشید و اپلیکیشن News شما در این کشور یعنی چین کار نکند حالا علت آن را می دانید. اگرچه علت این که این اپلیکیشن در چین بسته شده هنوز همه را به سکوت وا می دارد. این مساله به خصوص برای کسانی که برای این اپلیکیشن پول پرداخت کرده اند و آن را دانلود نموده اند باعث عذاب است.

منبع: phonearena

شما می توانید جذاب ترین اخبار و مقالات دنیای تکنولوژی را در کانال تلگرام زوم تک دنبال کنید. برای عضویت در این کانال، اینجا کلیک کنید.

هیچ نظری یافت نشد

ارسال نظر

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.