طراحی سایت اینتن

سیستم عامل مک او اس توسط اپل به فراموشی سپرده شده است!

0 بهنام خدابخشی
سیستم عامل مک او اس توسط اپل به فراموشی سپرده شده است!
به این پست امتیاز دهید

عملکرد کمپانی آمریکایی اپل در کنفرانس توسعه دهندگانی که امسال برگزار شد به خوبی نشان داد که کوپرتینونشین ها مسائل و موضوعات موجود پیرامون مک او اس را نادیده گرفته اند و برای بهبود و ارتقای آن ها قرار نیست کاری انجام دهند. بر طبق گفته و به عقیده اکثر کاربران و همچنین کارشناسان این حوزه تکنولوژی کنفرانس امسال WWDC یکی از خسته کننده ترین و بی هیجان ترین رویداد هایی بود که کمپانی اپل در طول دوران فعالیتش به خود دیده است.

وجود ویژگی های بسیار کم و اندک سیستم عامل جدید آی او اس و همچنین بی توجهی به کاربران ساعت های هوشمند اپل واچ و سر انجام به روز رسانی جزئی تی وی او اس چیزی به جر دلسردی و بی حوصلگی را با خود به ارمغان نیاورده است و با وجود این مسئله، سیستم عامل مک او اس با به روز رسانی موهاوی اندکی بهتر عمل کرد و توانست تا حدودی دل کاربران و استفاده کنندگانش را به دست آورد اما این به معنای حل مسئله نیست به معنی کامل و دقیق بودن این سیستم عامل نمی باشد و رویکرد صحیح اپل در قبال سیستم عامل رایانه های شخصی خود مشخص نیست.

مک او اس

مطلبی که در ادامه شما عزیزان می خوانید، نوشته ی ساشا سگان است که در آن به نقد کامل سیاست های موجود کمپانی اپل در قبال مک او اس و رایانه های مک پرداخته است.

همان طور که شما هم به خوبی می دانید در اینکه کمپانی اپل نرم افزار های بسیار عالی و خوبی را توسعه می دهد هیچ شک و شبهه ای وجود ندارد و به عقیده ی نگارنده ی اصلی این مقاله مک او اس در استفاده های روزانه ی کاربرانش به نسبت رایانه های ویندوز عملکرد خوب و روان تری دارد ولی این موضوع در حالی است که سیستم عامل ویندوز قدرت انجام کارهای بیشتر و بهتری را برای کاربرانش به ارمغان می آورد ولی این در حالی است که آرامش حقیقی و راحتی اصلی کار را هنگام کار کردن مک او اس برای کاربران به ارمغان می آورد.

تغییرات بهبود بخش سخت‌ افزاری محصولات کمپانی محبوب اپل در طی چند سال گذشته، بسیار بد و برای کاربرانش راضی کننده نبوده است. برای مثال در این رابطه مکانیزم تازه و جدید صفحه‌ کلید مخصوص کمپانی قدرتمند اپل که از این صفحه کلید با نام سیستم پروانه‌ ای یاد می‌ شود به آسانی و با ورود مقداری گرد و غبار یا حتی جسم خارجی به داخل فضاهای آن، صدمه می‌ بیند و کاملا غیرفعال می‌ شود.

مسئله ی بعدی مورد بحث مربوط به تاچ‌ بار های این لپ تاپ ها است که علی رغم حرف ها و تبلیغات بسیاری که برای آن در رابطه با جدید و نوآورانه بودن شدهاست، کاملا مثل اپن‌ داک و یا تاچ سه‌ بعدی این کمپانی، با عدم استقبال توسعه‌ دهندگان شخص‌ ثالث مواجه شد و این مسائل کاملا به حاشیه رانده شد.

 

در ادامه با زوم تک همراه باشید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.