اپل برای کمک به شکل گیری تکنولوژی بی سیم، به NFC می پیوندد

0
اپل برای کمک به شکل گیری تکنولوژی بی سیم، به NFC می پیوندد

یک سال بعد از اعلام پشتیبانی گوشی های iPhone 6 و iPhone 6 Plus از شیوه ارتباطی NFC، حالا اپل به عنوان یک عضو اسپانسر، به فروم NFC می پیوندد.
فروم NFC یک اجتماع از اعضایی ست که روی بهبود و تقویت ویژگی های NFC کار می کنند تا قابلیت همکاری بین دستگاه ها و سرویس های مختلف را به وجود آورند. این گروه از این که دستگاه هایی که از NFC پشتیبانی می کنند این ویژگی را دارا می باشند، اطمینان حاصل می کنند.
پاولا هانتر، مدیر فروم NFC در بیانیه ای به دنیای NFC گقت :” ما به اپل به بردمان به عنوان یک عضو انسر، خوش آمد می گوییم.”
آون مجتبی، که مدیر مهندسی سیستم های بیسیم در اپل است، از سوی اپل در این فروم حضور خواهد داشت، مجتبی تیم مهندسی سیستم هایی را که در بخش بیسیم قرار دارند، رهبری می کند، طراحی می کند، و می سازد. او چند نمونه از تکنولوژی های بیسیم کمپانی اپل را طراحی کرده است.
اپل در برد مدیران فروم NFC به سامسونگ، گوگل، سونی، ویسا، مستر کارت، نوکیا، اینتل، برادکام، کوالکام و بسیاری دیگر می پیوندد.
این کمپانی که به نظر می رسد مدت هاست که به طور عمد سعی در نادیده گرفتن فن آوری NFC داشت، بالاخره با مدل های آیفون جدید خود، iPhone 6 و iPhone 6 Plus، در ماه سپتامبر گذشته، این تکنولوژی را در آغوش کشید. این کمپانی همچنین سرویس Apple Pay را معرفی کرد که یک سیستم پرداخت است که از طریق NFC کار می کند. اعلام عضویت در فروم NFC نشان می دهد که این کمپانی در آینده تکنولوژی NFC حرفی برای گفتن خواهد داشت.

شما می توانید جذاب ترین اخبار و مقالات دنیای تکنولوژی را در کانال تلگرام زوم تک دنبال کنید. برای عضویت در این کانال، اینجا کلیک کنید.

هیچ نظری یافت نشد

ارسال نظر

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.