اپل اطلاعات شخصی ۴۴۲۲ نفر از کاربرانش را در اختیار دستگاه های امنیتی گذاشته است

0
درگیری حقوقی جدید اپل

دعوای حقوقی چندماهه ی اپل و سازمان اف بی آی و حواشی متعدد آن چندیست که نظر همه را به خود جلب کرده است ، پرونده ی در حال جریان بین سازمان اف بی ای و نیز شرکت اپل صرفا به خاطر درگیری دو قدرت جذاب نیست ، بلکه نتیجه ی این پرونده در دادگاه آینده ی حریم خصوصی کاربران گوشی های هوشمند در آمریکا را تحت تاثیر قرار خواهد داد و آمریکا پایان ماجرا نیست !

پس از درگیری ها در دادگاه و صدور رای دادگاه بر علیه شرکت اپل ، تیم کوک اعلام کرد که با وجود رای دادگاه باز هم با اف بی آی بر سر هک کردن آیفون ۵ سی همکاری نخواهد کرد ، اف بی آی هم توانست به کمک یک موسسه ی اسرائیلی آیفون ۵ سی را آنلاک کند ولی حالا دوباره دعوای حقوقی این دو قدرت بزرگ در پرونده ی دیگری جریان گرفته است.

اف بی آی از هر راهی برای مجبور کردن اپل به همکاری استفاده می کند و در این رویکرد هیچ حد و مرزی قائل نیست ، پیشتر سخنگوی اف بی ای برای در هم شکستن روحیه ی مدیران اهالی کوپرتینو و خراب کردن وجهه ی این شرکت در میان کاربران دست به اقدامات و نیز ادعاهایی زده بود و امروز هم وکیل این سازمان امنیتی آمریکا دست به اقدام مشابهی زده است.

اف بی آی با ارائه ی مدارکی موثق ادعا کرده است که مقاومت شرکت اپل در مقابل همکاری فقط و فقط جنبه ی نمایشی دارد و این شرکت فقط در بازه ی زمانی ماه جولای تا ماه دسامبر سال ۲۰۱۵ در مورد ۴.۴۱۱ نفر از کاربرانش اطلاعاتی را در اختیار دستگاه های امنیتی قرار داده است ، شرکت اپل تا به این لحظه عکس العملی به این ادعاها نشان نداده است.

شما می توانید جذاب ترین اخبار و مقالات دنیای تکنولوژی را در کانال تلگرام زوم تک دنبال کنید. برای عضویت در این کانال، اینجا کلیک کنید.

هیچ نظری یافت نشد

ارسال نظر

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.