اپل و گوگل ارزشمند ترین کمپانی های جهان شناخته شدند

1
اپل و گوگل ارزشمند ترین کمپانی های جهان شناخته شدند

دو غول اپل و گوگل ، در سال ۲۰۱۵ همانند دو سال پیش توانستند ارزشمند ترین برند های جهان لقب بگیرند. در رده  بندی برند های جهان در سال ۲۰۱۶ ، باز هم شرکت های تکنولوژی نشان داند از دیگر صنعت های یک قدم جلوتر هستند و بر اساس امتیازاتی که برای هر برند در نظر گرفته شده است ، اپل در مقام اول و گوگل در رده دوم قرار میگیرد.

اپل افزایش خیره کننده ی ۴۳ درصدی را در سال ۲۰۱۵ تجربه کرد و ارزش این برند به ۱۷۰ میلیارد دلار رسید و برای سومین سال متوالی ارزشمند ترین برند جهان به شمار میرود. ارزش کمپانی گوگل هم با ۱۲ درصد افزایش همراه شد ، که با ارزش ۱۲۰ میلیارد دلاری توانست جایگاه دوم را در این لیست به دست آورد . گوگل نیز برای سومین سال متوالی است که دومین برند جهان میباشد.تخمین و ارزش گذاری برای هر یک از شرکت ها بر اساس عملکرد مالی و همچنین قدرت نفوذ آن ها بر روی خرید مشتری ها و البته قیمت گذاری بالا انجام میگیرد.

شرکت های دیگری همانند مایکروسافت و آی بی ام توانسته اند مقام سومی و چهارمی را به دست بیاورند. و البته همانند سال پیش سامسونگ هم رتبه ی هفتم را کسب کرد که در این بین آمازون توانست با یک پرش پنج پله ای در رده ی دهم قرار بگیرد. دیگر برند هایی که در لیست ده برند اول قرار گرفته اند شامل ، کوکاکولا ، تویوتا، جنرال الکتریک و مک دونالد میشود.

اما شاید شگفتی این رده بندی شرکت تازه وارد لنوو بوده باشد که در این لیست توانست جایگاه صدم را کسب کند  و سرویس جهانی paypal هم کمی بالاتر از لنوو و در رده ی ۹۷ قرار گرفته است. در رده بندی امسال که لنوو و paypal توانستند خود را در لیست جای دهند ، شرکت هایی همانند نوکیا و نینتندو رکود شدیدی داشته و نتواستند در این لیست صد تایی قرار بگیرند.

منبع : theverge

شما می توانید جذاب ترین اخبار و مقالات دنیای تکنولوژی را در کانال تلگرام زوم تک دنبال کنید. برای عضویت در این کانال، اینجا کلیک کنید.

1 نظر

ارسال نظر

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.