اهداف جدید گوگل و Android M با دنیای متفاوت!

2
اندروید ام - اندروید M

گوگل به احتمال زیاد بر روی نقاط آزار دهنده تلفن های هوشمند ، که مدت زیادی است که وجود آن ها برای کاربران مایه آزار است ، در نسخه آینده اندروید یعنی Android M کار خواهد کرد  که از جمله آن ها می توان عمر کوتاه باتری و میزان مصرف بالای حافظه RAM را نام برد.

گوگل و نسخه آینده اندروید Android M

بر اساس گزارشات رسیده ، گوگل در پی حرکت رو به جلوی اساسی ، با کار کردن بر روی عمر باتری تلفن های هوشمند و همچنین میزان استفاده آن ها از حافظه Ram آن ها است.
تمامی شواهد به یک پیش نمایش از توسعه دهنده Android M ، که در کنفرانس Google l/O اعلان شد ، اشاره می کنند که همانند آنچه که در روال معرفی Android L (lollipop) دیدیم ، در زمان کوتاهی بعد از کنفرانس به صورت رسمی ارائه خواهد شد . پس به زودی می توانیم اطلاعات بیشتری در این باره به دست آوریم . در حالیکه پیش نمایش Android M فرآیندی دشوار خواهد بود ، ما بایستی کم و بیش آگاهی از ویژگی های کلیدی و سایر بهینه سازی های انجام شده در آن ، که گوگل هنوز مشغول کار بر روی آن ها است ، داشته باشیم.

اندروید ام - اندروید M
مقدار شایعات در این باره در حد زیادی نیست ، به جز اینکه ممکن است گوگل نگاهی دگربار بر Google Play Services بیندازد و به دنبال متدهایی برای بهینه سازی آن باشد ، از آنجایی که بیشتر رابط های کاربری و ابزار آلاتی که در پشت سیستم عامل قرار دارند و همچنین برنامه های کاربردی را تغذیه می کند . پس مطمئنا بهینه سازی آن تاثیر شگرفی بر روی عملکرد کل دستگاه اندرویدی خواهد داشت . بررسی مستمر مکان دستگاه اندرویدی و سایر برنامه های اجرا شده در پست زمینه که مصرف حافظه Ram را به طور زیادی افزایش می دهند نیز از دیگر مواردی است که گفته شده در دستور کار اول گوگل قرار دارند.

و اما ، چرا این دو موضوع اهمیت دارند ؟؟

عمر بهتر باتری از جمله موارد پراهمیت است که به نظر می رسد در هر سری از ارائه تلفن های هوشمند از طرف کمپانی های مختلف ، با راه حل حاشیه ای افزایش ظرفیت باتری به طور ظاهری حل شده است . اما این باتری بزرگتر مطمئنا بر روی دستگاهی با امکاناتی بیشتر از سری های قبل قرار داده شده است ، پس نتیجه ی کار مشخص است ، مشکل عمده ما با گوشی های هوشمند ! وقتی که در حساس ترین لحظه ها ما را از خود مایوس می کنند و از روی نداشتن نیروی کافی برای انجام وظیفه به خواب می روند . گوگل پیشتر نیز بررسی ها و اقداماتی برای حل این معضل همانند Project Volta  در اندروید نسخه قبل انجام داده بود اما نتیجه ی مورد انتظار ما از آن حاصل نشد . اگر Android M بتواند یک پیشرفت قابل توجه در این زمینه از خود نشان بدهد ، و همچنین بتواند راهی برای کاهش مصرف حافظه Ram پیدا کند ، به طور حتم مورد استقبال بی نظیر عموم قرار خواهد گرفت.

منبع : Phonearena

شما می توانید جذاب ترین اخبار و مقالات دنیای تکنولوژی را در کانال تلگرام زوم تک دنبال کنید. برای عضویت در این کانال، اینجا کلیک کنید.

2 نظرات

  1. مطالبتون بسیار جالب ومفید هست لطفا در بخش اخبار فن اوری و رویدادهای جدید و بروز وهمچنین در بخش اموزشها بیشتر کار کنید با تشکر.

ارسال نظر

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.