نرم افزارهای اندروید و Google Play Store به کرومبوک ها می روند

0
کروم بوک

مدتی است که شایعات و خبر هایی راجع به ورود نرم افزارهای اندرویدی و همچنین Google Play Store به سیستم عمال Chrome OS و در نتیجه کرومبوک ها شنیده می شود ، تا به امروز هیچ سند و مدرکی این ادعاها را تایید نکرده بود اما با توجه به جدول زمانی برنامه های پیش رو در کنفرانس I/O امسال می دانیم که قرار است تا فردا برنامه ای پیرامون موضوع کرومبوک ها واستفاده ی آنها از نرم افزاره ای اندرویدی برگزار گردد.

البته نباید انتظار داشته باشیم تا Google Play Store به زودی به سیستم عامل Chrome OS اضافه شود ، در واقع کارشناسان انتظار دارند تا این تغییر در پاییز سال میلادی جاری اعمال گردد و دلیل هم آن است که بیشتر محصولات و ویژگی هایی که تا به حال در کنفرانس I/O معرفی شده اند قرار است تا در فصل تابستان و یا نهایتا فصل پاییز سال میلادی جاری به بازار عرضه شوند ، در توضیح برنامه ی فردا آمده است که قرار است طی آن دولوپر ها بیشتر با نحوه ی بهینه سازی نرم افزارهای اندرویدی برای سیستم عامل Chtome OS آشنا شوند ، شرکت گوگل برای ۵۰ نفر از اولین دولوپرهایی که در این راه قدم بگذارند ۵۰ ChromeBook جایزه در نظر گرفته است.

کنفرانس I/Oامسال تا به این لحظه نتایج خوبی را نشان می دهد وهمینطور که میبینیم شرکت گوگل در حال توسعه ی شاخه های مختلف خود می باشد و ممکن است این پیشرفت ها در آینده به مشکل بزرگی برای رقبایی چون مایکروسافت تبدیل شود.

 

شما می توانید جذاب ترین اخبار و مقالات دنیای تکنولوژی را در کانال تلگرام زوم تک دنبال کنید. برای عضویت در این کانال، اینجا کلیک کنید.

هیچ نظری یافت نشد

ارسال نظر

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.