افت فروش آیفون در بازه ی سه ماهه ی اول سال ۲۰۱۶ مساله ی جدی ای نیست

0
آمار فروش آیفون برای اولین بار افت را نشان داد

در بازه ی سه ماهه ی فعلی که در آن قرار داریم یعنی بازه ی سه ماهه ی ابتدایی سال ۲۰۱۶ اپل انتظار دارد تا در گزارش مالی خود برای اولین بار در تاریخ تولید آیفون ها کاهش فروش را در مقایسه با مدت مشابه سال قبل را تجربه کند،کار به جایی رسید که حتی تیم کوک مدیر عامل فعلی شرکت اپل هم به این موضوع دامن زد و در این باره گفت:ما فکر می کنیم تا در بازه ی سه ماهه ی اول سال ۲۰۱۶ کاهش فروش آیفونها در مقایسه با مدت مشابه سال قبل را تجربه کنیم،اما این موضوع خیلی مهم نیست و تبعات آن به بزرگی تصورات شما نخواهد بود.

آمار فروش آیفون ها در سه ماهه ی پایانی سال ۲۰۱۵ به سختی پیشرفتی را در مقایسه با مدت مشابه در سال ۲۰۱۴ نشان می داد،اما با توجه به اینکه اهالی کوپرتینو در سه ماه اول سال ۲۰۱۴ موفق شده بودند تا ۷۴.۵ میلیون دستگاه آیفون را به فروش برسانند همین پیشرفت کوچک هم موفقیتی بزرگ تلقی می شد و در نهایت این شرکت توانست تا درسه ماه آغازین سال ۲۰۱۵ رقم فروش آیفونهای خود را به ۷۴.۸ میلیون دستگاه برساند.

نکته ی مهم دیگری که نیاز است تا به آن اشاره داشته باشیم آن است که بازه ی سه ماهه ی آغازین هر سال نقش مهمی را در فروش سالیانه ی آیفونها بازی میکند و با توجه به اینکه بازه ی مذکور در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته کاهش فروش آیفونها را نشان می دهد برخی از کارشناسان می گویند که فروش کلی آیفونها در سال ۲۰۱۶ در مقایسه با سال ۲۰۱۵ دچار افت و کاهش خواهد گردید.

گر چه برخی دیگر از کارشناسان نظر دیگری دارند،با توجه به اینکه شرکت اپل در هفته های آینده گوشی ۴ اینچی دیگری با نام احتمالی Iphone SE را معرفی خواهد کرد و آمارها هم نشان می دهند که هواداران گوشی های ۴ اینچی اپل کماکان منتظر یک آیفون ۴ اینچی هستند،این مساله می تواند فروش آیفون ها در بازه ی ۳ ماهه ی دوم سال ۲۰۱۶ را متحول نماید و در ماه سپتامبر نیز شاهد معرفی دو آیفون ۷ و آیفون ۷ پلاس خواهیم بود که این موضوعات باعث گردیده تا برخی از کارشناسان مالی به این عقیده روی بیاورند که فروش کلی آیفون ها در سال ۲۰۱۶ در مقایسه با سال ۲۰۱۵ دچار افزایش گردد.

شما می توانید جذاب ترین اخبار و مقالات دنیای تکنولوژی را در کانال تلگرام زوم تک دنبال کنید. برای عضویت در این کانال، اینجا کلیک کنید.

هیچ نظری یافت نشد

ارسال نظر

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.