پوشش مسابقات ورزشی ، نشست های خبری و … با پهپاد Skye

0
پهپاد Skye

در گذشته برای پوشش رسانه ای مراسم بزرگ همچون مسابقات ورزشی ، نشست های خبری ، کنسرت ها و … از کشتی های هوایی استفاده می شد ، کشتی های هوایی نوع پیشرفته ای از بالن ها هستند که با محفظه ی بزرگی که از گاز های سبک چون هلیوم پر می شوند و نیز استفاده از یک موتور کوچک می توانند ۲ ساعت پرواز کنند و از نمای بالا پوشش رسانه ای را تامین نمایند ، پس از کشتی های هوایی پای هلیکوپترهای خبری کوچک به این میدان باز شد و برای یک بازه ی زمانی چند ساله هلیکوپتر ها وظیفه ی پوشش رسانه ای را به عهده گرفتند.

با پیشرفت فناوری دوربین های اسپایدر و یا عنکبوتی توانستند تا به مقدار زیادی نیاز به پوشش تصویری از نمای بالا را برای استفاده هایی خاص چون مسابقات فوتبال و راگبی و … پاسخگو باشند ولی امروز با پیشرفت پهپاد ها و عدم نیاز به کنترل تمام وقت آنها این پرنده های کوچک در حال ورود به عرصه ی تصویربرداری های پیشرفته از مراسم و نشست های بزرگ هنری و ورزشی و … هستند.

شرکت سویسی Aerotain به تازگی پهپادی را به این منظور تولید کرده که تلفیقی از فناوری کشتی های هوایی و نیز سیستم ساخت معمول پهپاد ها استفاده می کند ، همانطور که از عکس پیداست پهپاد Skye از یک محفظه بالن مانند استفاده می کند که از گاز هلیوم پر میشود و دلیل استفاده از بالن هلیومی نیز حذف خطر آسیب در صورت از کنترل خارج شدن این پهپاد است ، در کنار این مطلب بالن هلیومی به کار رفته در Skye با کاهش مصرف انرژی به پهپاد اجازه می دهد تا بیشتر از ۲ ساعت به پرواز ادامه دهد ، و با توجه به ایمنی بالای این پهپاد Skye می تواند در فاصله ای کم از سطح زمین بر بالای ازدحام جمعیت پرواز نماید.

Skye تجهیزات تصویربرداری حرفه ای را با خود حمل می کند و می تواند به صورت زنده تصاویر و ویدئوهای با کیفیت خود را به گیرنده های روی سطح زمین مخابره نماید.

شما می توانید جذاب ترین اخبار و مقالات دنیای تکنولوژی را در کانال تلگرام زوم تک دنبال کنید. برای عضویت در این کانال، اینجا کلیک کنید.

هیچ نظری یافت نشد

ارسال نظر

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.