طراحی سایت اینتن

شبیه سازی سفر کاملا زنانه فضانوردان به ماه

0 دانیال حجاری
شبیه سازی سفر کاملا زنانه فضانوردان به ماه
به این پست امتیاز دهید

ماه پنجمین قمر طبیعیِ بزرگ در منظومهٔ خورشیدی در میان ۱۷۳ قمر موجود در این منظومه است که قطری حدود ۳٬۵۰۰ کیلومتر دارد و جِرم آن ۱/۸۱ام جِرم زمین است.گفتنی است که ماه جوّ ندارد.
ماه و زمین به‌گونهٔ هم‌زمان و حدود ۴٫۵ میلیارد سال پیش شکل گرفتند. این‌که ماه دقیقاً چگونه به‌وجود آمده، هنوز معلوم نشده‌ اما ممکن است همراه با زمین در اوایل شکل‌گیری سامانهٔ خورشیدی شکل گرفته‌باشد، یا این‌که بعدها جذب میدان جاذبه شده و در مدار زمین قرار گرفته‌است. نظریه‌ای که بیش از دیگر نظریه‌ها پذیرفته شده، این است که ماه از برخورد یک سیارک به‌اندازهٔ مریخ به زمین به‌وجود آمده‌است.
قطر کرهٔ ماه یک‌چهارم کرهٔ زمین است و هیچ سیارهٔ دیگری در منظومهٔ خورشیدی، نسبت به اندازهٔ خود، قمری به این بزرگی ندارد.همچنین چگالی ماه چهارپنجم چگالی زمین است.

moonسفر به ماه، گردش به دور آن و بازگشت به زمین هشت روز طول خواهد کشید،از این رو شش زن فضانورد روسی به منظور بررسی چگونگی سازگاری بدن و ذهن زنان در سفر رفت و برگشت به ماه یک تجربه هشت روزه را در یک شاتل فضایی ساختگی آغاز کرده‌اند.گفتنی است این تحقیق روز چهارشنبه هفته گذشته در موسسه مشکلات زیستی پزشکی در نزدیکی مسکو آغاز شد و آن ها این مدت را در ماموریت شبیه‌سازی شده Luna-2015 خواهند گذراند.این شش نفر در زمان قرار گرفتن در کپسول تحت آزمایشات مختلف روانشناسی قرار خواهند گرفت و سطوح استرس آن‌ها مورد بررسی قرار خواهد گرفت.
روسیه  نخستین  زن را در سال 1963 به فضا فرستاد (والنتینا ترشکووا). همچنین سال گذشته یلنا سرووا به عنوان چهارمین زن روس به فضا و ایستگاه بین‌المللی سفر کرد.

تحقیق مشابه ولی طولانی تری با عده ای از فضانوردان مرد در سفری ساختگی به مریخ و بازگشت از آن برای 519 روز نیز پیشتر توسط روسیه انجام شده بود که در زمان خود با این انتقاد روبرو شد که چرا زنان برای تحقیق انتخاب نمی‌شوند، از این رو آزمایش جدید برای ایجاد تعادل طراحی شده است.

سرگئی پونوماریوف، ناظر ارشد این تجربه اظهار کرد: هیچگاه یک گروه کامل از فضانوردان زن بر روی ایستگاه فضایی بین‌المللی قرار نگرفته‌اند. ما آینده فضا را بطور مساوی بین زنان و مردان در نظر گرفته‌ایم و اکنون خیلی دیرتر از زمانی که تعداد بسیاری از زنان به فضا سفر کردند، باید این کار را آغاز کنیم.برای ما جالب است ببینیم یک گروه فضانورد زن در فضا چگونه با هم ارتباط برقرار می‌کنند.

برای آگاهی از آخرین اخبار و تازه های دنیای تکنولوژی و پیوستن به کانال زوم تک در تلگرام، اینجا کلیک کنید.

منبع : ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.