دنیای تکنولوژی در انتظار نسل جدید هواپیماها

0
دنیای تکنولوژی در انتظار نسل جدید هواپیماها

ایده نوآورانه هواپیماهای X مدت ها قبل از طرف دانشمندان زیادی در آمریکا بیان شد، اما هرگز به طور خاص مورد توجه قرار نگرفته بود، اما اخیرا دولت مذکور در چهارچوب برنامه ای جاه طلبانه در دنیای علوم هوایی که ” افق های جدید هوانوردی ” نام گرفته، قصد دارد تا نسلی جدید و متفاوت از هواپیماها را به بیرون عرضه کند.

دولت کنونی آمریکا که تقریبا در اواخر زمان خود به سر می برد، تخصیص بودجه و توجه ویژه ای به این برنامه کرده است.طراحی و عرضه هواپیماهای فوق مدرنی است که دوست دار محیط زیست بوده و در عین حال نسبت به پیشرفته ترین هواپیماهای امروزی نیز سوخت کمتری مصرف کنند هدفی است که برای این پروژه تعریف شده است.

دنیای تکنولوژی در انتظار نسل جدید هواپیماهااز این رو به نظر می رسد هواپیماهای آتی هزینه تعمیر و نگهداری به مراتب کمتری نسبت به مدل های پیشین داشته باشند.
گفتنی است اگر هزینه پیش بینی شده برای تولید انبوه آن ها به تصویب نهایی برسد شاهد پرواز آنها از سال ۲۰۲۲ خواهیم بود.

دنیای تکنولوژی در انتظار نسل جدید هواپیماهااز طرفی دیگر ناسا تصمیم گرفته تا در خلال پروازهای یاد شده، مواد کامپوزیتی جدیدی را در معرض آزمایش قرار دهد.علاوه بر آن بررسی دقیق موتورهای پیشرفته و بال های تبدیل شونده هواپیماها از دیگر اهدافی است که در این برنامه گنجانده شده است.
این کمپانی همچنین اظهار کرده که مبلغی حدود ۲۲۵ میلیارد دلار در صنعت هوانوردی در طول یک دوره ۲۵ ساله پس از وارد شدن این محصولات به چرخه هوایی ایالات متحده صفه جویی خواهد شد.

شما می توانید جذاب ترین اخبار و مقالات دنیای تکنولوژی را در کانال تلگرام زوم تک دنبال کنید. برای عضویت در این کانال، اینجا کلیک کنید.

هیچ نظری یافت نشد

ارسال نظر

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.