ساختارهای بیگانه در اطراف یک ستاره،نشانه های احتمالی از حضور بیگانگان

0

وجود مجموعه‌ای غیر عادی از اشیا در فضا شبب شده تا ستاره شناسان به این نظریه برسند که این شکل‌گیری احتمالا گواهی بر زندگی بیگانگان در کهکشان راه شیری آن هم در فاصله ای تقریبا نزدیک در زمین باشد.هرچند ممکن است این امر تنها یک رویداد طبیعی که به طور تصادفی درست در زمانی که تصاویر آن توسط تلسکوپ ضبط شده اتفاق افتاده باشد،اما ستاره‌شناسان بر این باورند که احتمالا یک ستاره که رفتارهای عجیبی دارد، احتمالا با ساختارهای بیگانه محاصره شده است.

starیک توده بزرگ از ماده بود که ستاره شناسان را به خود مجذوب کرد که به صورت متراکم در اطراف ستاره وجود داشت.هرچند شواهد علمی نشان از یک ستاره جوان می داد،اما سایر شواهد تلسکوپی از بالغ بودن این ستاره خبر می دهند. همچنین این ماده باید به تازگی شکل گرفته باشد درغیر این صورت نباید حوزه ضایعات در آنجا باشد. یا باید گرانش این ضایعات را روی هم جمع کرده باشد و یا اینکه توسط ستاره جذب شده باشد.شکل گیری جنجال‌برانگیز این ستاره باعث شده است که برخی از ستاره‌شناسان “توضیحات دیگری” از جمله امکان حیات بیگانه را برای آن در نظر بگیرند.

KIC 8462852ستاره KIC 8462852 در بالای کهکشان راه‌شیری و بین صورت‌های فلکی ماکیان و شلیاق واقع شده است. این ستاره برای اولین بار توجه ستاره‌شناسان را در سال ۲۰۰۹ به خود جلب کرد که در آن زمان تلسکوپ فضایی کپلر آن را با احتمال برخورداری از چند سیاره انتخاب کرد. این ستاره دوباره در سال ۲۰۱۱ مطرح شد که ستاره‌شناسان داوطلب مردمی در پروژه Planet Hunters از آن به عنوان “جالب” و “عجیب و غریب” یاد کردند.منطقی‌ترین توضیح این است که یک ستاره دیگر از کنار ستاره KIC 8462852 عبور کرده باشد و به اندازه کافی دنباله‌دار داشته باشد که این الگوی غیرعادی را تولید کند. این امر بسیار بعید است که یک ستاره دقیقا در همان زمانی که تلسکوپ آن را مشاهده کرده، این کار را انجام داده باشد.

برای آگاهی از آخرین اخبار و تازه های دنیای تکنولوژی و پیوستن به کانال زوم تک در تلگرام، اینجا کلیک کنید.

منبع : ایسنا

شما می توانید جذاب ترین اخبار و مقالات دنیای تکنولوژی را در کانال تلگرام زوم تک دنبال کنید. برای عضویت در این کانال، اینجا کلیک کنید.

هیچ نظری یافت نشد

ارسال نظر

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.