نسل آینده ی بمب افکن های آمریکایی

2
نسل آینده ی بمب افکن های آمریکایی

نیروی هوایی ارتش ایالات متحده ی آمریکا یکی از قوی ترین ناوگان های جنگی هوایی را در اختیار دارد،و با توجه به مسائل امنیتی و اطلاعاتی کمتر جزئیاتی راجع به جنگ افزارهای مورد استفاده به بیرون بروز می دهد.

اخیرا سایت رسمی نیروی هوایی ارتش ایالات متحده عکسی را منتشر کرده که از آن به عنوان طرح مفهومی نسل بعدی بمب افکن های خود یاد می کند،گفتنی است که این بمب افکن هنوز نام مشخصی ندارد و نامهایی که فعلا این بمب افکن را با آنها خطاب می کنند فقط و فقط کدهای پروژه های در حال اجرای آن می باشد.

خانم دبرا لی جیمز سخنگوی نیروی هوایی ارتش ایالات متحده ی آمریکا روز جمعه با حظور در یک کنفرانس مطبوعاتی در ایالت اورلاند این طرح مفهومی را منتشر کرد و گفت این جنگنده نسل بعدی بمب افکن های دوربرد نیروی هوایی خواهد بود.

وی گفت:پروژه ی ساخت این جنگنده در حال اجرا می باشد و ما طرحی از ظاهر آن را داریم و تنها چیزی که هنوز این بمب افکن ندارد نام است!امروز من از همه ی سربازان ایالات متحده،از همه ی مردم آمریکا و… می خواهم که نامی را برای این بمب افکن پیشنهاد کنند تا ما بهترین پیشنهاد را برای نامگذاری آن انتخاب کنیم.

گفتنی است که پروژه ی ساخت این بمب افکن میان برخی از فعالان صنعت هواپیمایی آمریکا به مناقصه گزاشته شده بود که یک تیم وابسته به سازمان Northop توانست با کنار زدن رقبای کهنه کاری چون بویینگ و Martin و با مبلغ پیشنهادی ۲۱.۴ میلیارد دلار این پروژه را از آن خود کند،از پروژه های پیشین این تیم می توان به ساخت بمب افکن ضد رادار B-2 نام برد.

شما می توانید جذاب ترین اخبار و مقالات دنیای تکنولوژی را در کانال تلگرام زوم تک دنبال کنید. برای عضویت در این کانال، اینجا کلیک کنید.

2 نظرات

ارسال نظر

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.