طراحی سایت اینتن

دسترسی به تراشه NFC برای توسعه دهندگان کمپانی اپل افزایش یافت

0
دسترسی به تراشه NFC برای توسعه دهندگان کمپانی اپل افزایش یافت
به این پست امتیاز دهید

کمپانی اپل پس از معرفی آیفون 6 یک ویژگی جدید در آیفون خود معرفی نمود که سال ها پیش کمپانی گوگل بر روی گوشی های اندرویدی خود استفاده کرده بود، این قابلیت استفاده از تراشه NFC به حساب می آمد و بسیاری از کاربران اندرویدی از این قابلیت استفاده های بسیار زیادی در گوشی های خود انجام می دادند. اما موضوعی که بسیار مورد توجه افراد قرار داشت استفاده از این تراشه در گوشی های آیفون بود که اپل پس از آیفون 6 از این تراشه استفاده نمود.

اما یک موضوعی که سبب نا امیدی کاربران گوشی های اپل شد، محدودیت این تراشه در زمان استفاده بود، چرا که اپل استفاده از NFC را تنها محدود به استفاده از اپل پی نموده بود و در بسیاری از کشورها اپل پی امکان دسترسی نداشت. اکنون بر اساس اخبار جدید منتشر شده گویا این کمپانی قصد دارد در نسل های آینده ی آیفون میزان کاربرد این تراشه را افزایش دهد و به نوعی تغییر سایت های اپل در این خصوص به حساب می آید.

تراشه NFC

کمپانی اپل در iOS 11 پس از معرفی فریم ورک CoreNFC قدمی برای حذف محدودیت های NFC برداشت. کاربرد این فریم ورک به این صورت است که به سایر برنامه های شخص ثالث این امکان را می دهد که به NFC دسترسی داشته باشند ولی لازم به ذکر است که عملکرد آن ها همچنان محدود شده می باشد. API محدودکننده اپل، اجازه ایجاد تغییرات در داده‌ها و استفاده از NFC بدون باز کردن اپلیکیشن به کاربر را نمی‌دهد به همین دلیل نیز کاربران گوشی های آیفون آنطور که می خواهند نمی توانند از قابلیت های تراشه NFC برای دستگاه خود و ویژگی های آن برای سایر اپلیکیشن ها استفاده نمایند.

بر اساس اخبار منتشر شده کارمندان کمپانی اپل قصد دارند ویژگی های جدیدی را مورد آزمایش قرار بدهند که در این بین قصد دارند از ویژگی های جدید NFC برای کاربران رونمایی کنند. به عنوان مثال کارمندان اپل با نزدیک‌ کردن آیفون خود به پایانه بی‌سیم می توانند به ساختمان وارد می‌شوند. این پایانه‌ها با همکاری اچ‌آی‌دی گلوبال (HID Global) ساخته شده‌اند.

 

در ادامه با زوم تک همراه باشید…

تگ ها
loading...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.