پهپادی که می تواند وظیفه ی نگهبانی خانه ی شما را به عهده بگیرد

0

هر کسی که تا به حال از پهپاد ها استفاده کرده باشد می داند که استفاده از یک پهپاد در فضای باز لذت زیادی را به همراه دارد و ایده ی استفاده از پهپاد در زیر سقف یک خانه ایده ی جالبی نیست اما تیمی متشکل از دانشجویان دانشگاه نورت-وسترن به تازگی طرحی را پیاده سازی کرده اند که نه تنها استفاده از پهپاد در محیط خانه را معقول جلوه می دهد بلکه باعث می شود تا شما در هنگام دوری از خانه آرامش خاطر بیشتری را دارا باشید.

آنها  پهپادی را با نام Rook drone طراحی و ساخته اند که با استفاده از اینترنت خانه یتان شما را قادر می سازد تا هر جای دنیا که باشید با استفاده از گوشی خود بتوانید پهپاد را در فضای خانه به پرواز در آرید و به کمک دوربین آن بتوانید همه جای خانه را سرکشی کنید و در واقع این قابلیت این پهپاد را به یک دوربین امنیتی سیار مبدل می نماید.

استفاده از این پهپاد به شما این قابلیت را می دهد که از هر فعالیت غیر معمولی در خانه مطلع شوید،نحوه ی برخورد پرستار بچه را زیر نظر داشته باشید،ببینید که حیوان خانگی شما در چه حال است،آیا در پارکینگ بسته شده است و….

عمر باتری این پهپاد تنها ۱۰ دقیقه می باشد اما به لطف وجود داک شارژ می توانید هفته ها با وجود دوری از خانه وضعیت کلی خانه را زیر نظر بگیرید.

قیمت این پهپاد چیزی در حدود ۲۰۰ تا ۲۵۰ دلار محاسبه شده و حدودا نصف میانگین قیمت پهپاد های بیرون رو است(پهپاد هایی که برای استفاده در فضای باز طراحی شده اند)طبق گفته ی شرکت سازنده این پهپاد در ماه دسامبر سال جاری میلادی به بازار عرضه خواهد شد.

شما می توانید جذاب ترین اخبار و مقالات دنیای تکنولوژی را در کانال تلگرام زوم تک دنبال کنید. برای عضویت در این کانال، اینجا کلیک کنید.

هیچ نظری یافت نشد

ارسال نظر

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.