۵G چیست و از چه زمانی مورد استفاده قرار خواهد گرفت؟

۰

سرعت اینترنت همراه در چندسال گذشته افزایش چشمگیری داشته که فقط ۷۴ درصد آن در ۲۰۱۵ بوده است.

میانگین استفاده از اینترنت همراه در جهان حدود ۳.۷ اگزابایت در ماه است که در این بین بیشترین میزان متعلق به صوت و ویدیو است. هر روز عطش مردم برای سرعت اینترنت بیشتر می شود و انتظارات از اپراتور ها افزایش یافته است. در حال حاضر ۴G آخرین و سریعترین استاندارد برای اینترنت موبایل است که در کشور ما هم مورد استفاده قرار می گیرد. اما چقدر در مورد استاندارد در دست توسعه ی بعدی یعنی ۵G می دانید؟ کوتاه و مختصر : سرعت بیشتر و ظرفیت بالاتر.

۵G در مقایسه با ۴G چقدر سریعتر است؟

در ابتدا که استاندارد ۵G مورد آزمایش قرار گرفت به سرعتی معادل ۱۰۰ مگابیت بر ثانیه و سرعت دانلودی برابر با ۵۰ مگابیت بر ثانیه دست یافت که نسبت به ۴G های امروز سرعت بالایی محسوب نمی شود ولی در تست های بعدی که سامسونگ در کره جنوبی انجام داده است توانست این سرعت را به تدریج افزایش دهد ولی عدد و رقم دقیقی از آنها در دسترس رسانه ها قرار نداده پس فعلا نمی دانیم به چه سرعتی دست پیدا کرده اند ولی بر اساس حدس و گمان و اطلاعاتی که از میزان افزایش سرعت در هر نسل داریم می توان نتیجه گرفت که به چه سرعتی دست پیدا کرده اند یا خواهند کرد. در حال حاضر سرعت اینترنت ۴G موجود در آمریکا, آلمان و کره جنوبی با سرعت اولیه ۵G برابر است پس با این حساب برای ۵G باید به سرعت هایی بالاتر از ۴۰۰ مگابیت بر ثانیه دست پیدا کنند.

این استاندارد تا چه سالی آماده استفاده عموم خواهد شد؟

طبق گزارشات آماده سازی زیرساخت های لازم برای پذیرش ۵G نیاز به زمان دارد و همچنین محققان هنوز به سرعت و ظرفیت کافی برای در اختیار عموم قراردادن ۵G دست نیافته اند. با این حساب تا اواخر سال ۲۰۲۱ قادر به استفاده از نسل پنجم اینترنت همراه نخواهید بود.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.