آیفون ها در آمریکا محبوب ترند،گوشی های سامسونگ در اروپا

0
تلفن های هوشمند

رسانه ی خبری Kantar WorldPanel به تازگی مقاله ای را درباره ی میزان محبوبیت برند های مختلف سازنده ی گوشی موبایل در دنیا منتشر نموده است و در انتها با نتیجه گیری از میزان فروش و مقایسه ی آن با سالهای گذشته راهکار هایی را برای افزایش فروش به این شرکت ها ارائه می دهد.

طبق این مقاله شرکت های فعال در ساخت تلفن های هوشمند برای بهبود وضعیت فروش خود در سال جاری میلادی تنها یک راه پیش روی خود دارند ، آنکه با ساخت گوشی هایی خلاقانه و قرار دادن ویژگی های جدید در آنها کاربران را به این نتیجه برسانند که واقعا به این گوشی ها نیاز دارند.

به گزارش Kantar شصت و پنج درصد از شهروندان آمریکایی،هفتاد و چهار درصد از کاربران اروپایی و هفتاد و دو درصد کاربران آسیایی در حال حاضر از گوشی های هوشمند استفاده می کنند و بازار فروش گوشی های هوشمند به حالت شبه اشباع درآمده است،آمریکایی ها نسبتا مایل به خرید گوشی های آخرین مدل می باشند و ۴۸ درصد از کل فروش گوشی های هوشمند در سال ۲۰۱۵ میلادی مربوط به گوشی های ۵۰۰ دلاری و بیشتر بوده است که این آمار از رشد میل کاربران آمریکایی به خرید گوشی های آخرین مدل به میزان ۶ درصد نسبت به سال ۲۰۱۴  حکایت می کند.در کشور های اروپایی تحت مطالعه که شامل آلمان،اسپانیا،فرانسه،انگلیس و ایتالیا هستند،۴۸ درصد از کاربران اقدام به خرید گوشی های گرانتر از ۵۰۰ دلار کرده اند که نسبت به سال ۲۰۱۴ شش درصد رشد را در زمینه ی خرید این گوشی  ها نشان می دهد.

قسمتی دیگر از این مقاله به محبوب ترین برند های حال حاضر در میان کاربران اشاره کرده و طبق آمارها ۴۰ درصد از آمریکایی ها استفاده از آیفون را ترجیح می دهند،۳۵ درصد آنان به گوشی های سامسونگ علاقه دارند و علاقه مندان به گوشی های موتورولا نیز در در رده ی سوم جای گرفته اند،در ۵ کشور اروپایی که نام آنها را برایتان ذکر کردیم داستان به طرز دیگری جلو رفته است به طوری که ۳۷ درصد کاربران استفاده از گوشی های سامسونگ را به سایر برندها ترجیح می دهند و کاربران گوشی های شرکت اپل نیز با ۲۶ درصد در وهلهی  دوم قرار دارند.

 

 

شما می توانید جذاب ترین اخبار و مقالات دنیای تکنولوژی را در کانال تلگرام زوم تک دنبال کنید. برای عضویت در این کانال، اینجا کلیک کنید.

هیچ نظری یافت نشد

ارسال نظر

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.