عضویت در کانال تلگرام زوم تک

با کورتانا راجع به عکس‌ها اطلاعات بگیرید

۰

مایکروسافت به تازگی یک ویژگی جدید به کورتانا اضافه کرده؛ حالا شما می‌توانید برای یک متن و یا تصویر، یک اطلاعات کلی بگیرید. برای مثال اگر در مرورگر مایکروسافت، Edge، در حال نگاه کردن یک فیلم یا هر کار دیگر باشید، با استفاده از کورتانا می‌توانید توضیحی راجع به نامِ فیلم بگیرید. این کار برای تصاویر ممکن نبود، اما الان ممکن شده است.

برای انجام این کار، لازم است کورتانا در Edge فعال شده باشد. (برای این مطلب، فرض می‌کنیم شما کورتانا در نوار وظیفه‌ی ویندوز فعال کرده‌اید که اگر هنوز کورتانا فعال نیست یا اطلاعات بیشتری لازم دارید بهتر است این صفحه در وبسایت مایکروسافت را نگاهی بیندازید.)

Edge را بازکنید و بر روی دکمه‌ای که در گوشه‌ی صفحه که با سه نقطه‌ی افقی نشان داده شده، کلیک کنید. Settings را انتخاب کنید. در صفحه اسکرول کنید و گزینه‌ی View advanced settings را کلیک کنید. سپس زیرِ گزینه‌ای به نامPrivacy and services، مطمئن شوید Have Cortana assist me in Microsoft Edge روشن است. با این روش، کورتانا در Microsoft Edge، مرورگر اصلی ویندوز، فعال می‌شود و می‌توانید از کاربردهای مختلفش استفاده کنید.

askcortanaحالا می‌توانیم ادامه دهیم.. فرض کنیم در سایت امازون و در حال جستجو برای قهوه‌سازهای مختلف هستید و حالا می‌خواهید بدانید آیا قیمت کمتری در یک فروشگاه دیگر، مثلِ e-Bay وجود دارد یا نه. بر روی تصویر موردنظرتان راست کلیک کنید و ask cortana را انتخاب کنید. اطلاعاتی راجع به تصویر ظاهر می‌شود.

در تستی که انجام دادیم، کورتانا هیچ مشکلی در پیدا کردنِ مدل یکسان این قهوه‌ساز در e-bay و دیگر فروشگاه‌ها و پیشنهاد دادن مدل‌های مشابه نداشت. البته که دستیار مجازی مایکروسافت همیشه درست درست نیست اما اکثر مواقع می‌توان با این روش ساده و یک راست کلیک اطلاعات جامعی را راجع به یک تصویر پیدا کرد. این اطلاعات محدود به محصولات هم نمی‌شود؛ عکس یک فرد مشهور را از کورتانا بپرسید تا اسمش را به شما بگوید، یا درباره‌ی غذاها، ماشین‌ها یا هر چیز دیگری از او بپرسید؛نتیجه‌، عموماً رضایت‌بخش است، مخصوصاً که این کار صرفاً یک “راست کلیک” نیاز دارد.

منبع

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.