طراحی سایت اینتن

در 10 سال آینده ارزش بیت کوین چقدر خواهد شد؟

0
در 10 سال آینده ارزش بیت کوین چقدر خواهد شد؟
به این پست امتیاز دهید

این روزها که در جای جای فضای مجازی خبرهایی در خصوص ارزهای دیجیتالی منتشر می شود، هم اکنون بسیاری از افراد در تلاش هستند که در این رقابت و بالا و پایین قیمت ارز، ارزی خریداری نمایند که قیمت آن همواره رو به رشد باشد و با کاهش رو به رو نشود تا سودی عاید آن ها گردد. در این بین بیت کوین یکی از ارزهایی است که در ماه های پیشین به میزان 20 هزار دلار افزایش داشته است ولی هم اکنون با قیمت حدود 10 هزار و 450 دلار به فروش می رسد. اما اکنون سوالی که در ذهن افراد ایجاد می شود این است که در طی ده سال آینده ارزش این ارز دیجیتالی یعنی بیت کوین چقدر خواهد شد؟ 100 دلار یا 100 هزار دلار؟

ارزش بیت کوین

یکی از تحلیلگران و اقتصاد دانان دانشگاه هاروارد به نام کنت روگوف در این خصوص گفت که استفاده از بیت کوین به عنوان پول در تراکنش های روزانه همچنان محدود خواهد ماند و عقیده ی ایشان این است که دلیل این محدودیت به ماهیت بیت کوین باز می گردد، چرا که از این ارز دیجیتالی به دلیل عدم امکان ردیابی برای پول شویی در تراکنش ها و یا فرار از مالیات استفاده می شود و بسیاری از دولت ها سعی دارند استفاده ی گسترده از این ارز دیجیتال را مانع شوند. ایشان در ادامه گفت که تصور می کنم در ده سال آینده ارزش بیت کوین نسبت به امروز کمی افزایش خواهد داشت.

کنت روگوف ادعا کرد که احتمال کاهش قیمت بیت کوین به 100 دلار بسیار بیشتر از 100 هزار دلار می باشد، البته مخالفان ادعای این تحلیلگر نیز زیاد هستند، کسانی که ادعا دارند ارزش این ارز در آینده افزایش زیادی خواهد داشت. روگوف در خصوص نحوه ی عملکرد دولت ها در مورد مبادلات بیت کوینی گفت:

این موضوع که دولت ها اجازه ی انجام تراکنش های کوچک ناشناس را با این ارز دیجیتالی بدهند حقیقتا مطلوب می باشد ولی اینکه اجازه ی انجام تراکنش های بزرگ با بیت کوین را صادر نمایند برای دولت بسیار سخت خواهد شد تابتواند از افراد جامعه مالیات دریافت نماید.

 

در ادامه با زوم تک همراه باشید…

تگ ها
loading...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.