طراحی سایت اینتن

کوپن الکترونیکی چیست؟ کوپن الکترونیکی به چه کسانی تعلق می گیرد؟

0 رجبی
کوپن الکترونیکی چیست؟ کوپن الکترونیکی به چه کسانی تعلق می گیرد؟
به این پست امتیاز دهید

کوپن الکترونیکی چیست؟ کوپن الکترونیکی به چه کسانی تعلق می گیرد؟ آنطور که خبرهای اخیر حکایت می کنند قرار است که برای خرید کالاهای اساسی به مردم کوپن الکترونیکی داده شود تا بتوانند برای تامین کالاهای اساسی از آن استفاده کنند. البته همانطور که می دانید در گذشته نیز کوپن های کاغذی به مردم داده می شد اما انگونه که به نظر می آید بررسی های در خصوص کوپن های الکترونیکی در حال انجام است.

زمزمه ها در این خصوص حاکی از آن است که قرار است دوباره کوپن ها باز گردند ولی اینبار با شکلی متفاوت الکترونیکی خواهند بود. مطابق اطلاعات اولیه، طرحی در مورد کوپن های الکترونیکی از سوی وزارتخانه رفاه به دفتر معاون اول رئیس جمهور در ماه های قبل ارسال گردیده و در حال بررسی می باشد.

خرید کالاهای اساسی با کوپن الکترونیکی

معاون رفاه اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی( احمد میدری) اینگونه گفته است که قرار است در آینده ی نزدیک به مردم کوپن الکترونیکی داده شود تا بتوانند برای خرید کالاهای اساسی از آن استفاده کنند و این طرح در دفتر معاون اول رئیس جمهوری در حال بررسی می باشد.

وزارت تعاون در خصوص طرح کوپن الکترونیکی یا کالا کارت در نظر داشته است که مطمئن شود تا کالاهای اساسی به دست مصرف کنندگان نهایی رسیده تا به واسطه آن به بهینه سازی یارانه ارزی کمک شود. میدری سامانه‌های آماری وزارت رفاه را به عنوان ابزاری به حساب می آورد که یک دلیل محکم برای بهینه کردن یارانه ارزی است.

در برنامه “پایش” طرحی که آقای میدری در خصوص آن صحبت کرده است از طریق وزارت خانه به معاون اول رئیس جمهور داده شده است. انگونه که آقای میدری اظهار نموده است قرار است در جهت تامین کالاهای اساسی مردم به آنها کالا کارت داده شود.

کارت کالا یا کوپن الکترونیکی

ارسال طرح به معاون اول رئیس جمهور

احمد میدری در خصوص این کالا کارت یا کوپن الکترونیکی اینگونه توضیح داده بود که : کوپن الکترونیکی (کالا کارت) طرحی بوده که در در طول 4 سال گذشته این کار برای مددجویان نهادهای حمایتی انجام شده است و در واقع به آن ها اختصاص داده شده ولی این امادگی از سوی وزارت تعاون کار و رفاه وجود دارد که برای همه ی اقشار جامعه این کالا کارت داده شود.

با توجه به صحبت های اولیه این کالا کارت به صورت الکترونیکی به مردم داده می شود و آن ها هیچ دسترسی به پول نقدی نخواهند داشت. در اصل این کارتها می توانند این تضمین را ایجاد کنند که کالاهای اساسی وارداتی با یارانه ارزی به دست مصرف کنندگان نهایی خواهد رسید.  البته هنوز مطلبی در این خصوص به صورت واضح و روشن وجود ندارد که مصرف کننده برای استفاده از کوپن باید پرداخت پولی را انجام بدهد یا خیر….

آن چیزی که می توان به وضوح در این مطالب و صحبت ها به آن پی برد، این است که وزارت تعاون می خواهد یک ابزار تضمینی را ایجاد کند تا کالاهای اساسی به نیازمندان واقعی برسد. همچنین با توجه به گفته های میدری وزارت تعاون در نظر دارد تا کالا کارت را همان کارتی در نظر بگیرد که یارانه به آن واریز می گردد.

میدری در این خصوص اینگونه توضیح میدهد که ” جلسه های زیادی را با بانک مرکزی داشته اند تا کالا کارت را همان کارتی تبدیل کنند که افراد به وسیله ی آن یارانه شان را دریافت می کنند و می توانند کارت خودشان را با مراجعه به فروشگاه بکشند و سهمیه کالایی را از فروشگاه دریافت نمایند که شامل کالاهای اساسی نوشته شده است.

وی می گوید که “برای ده میلیون نفر صادر و سالی سه تا چهار بار شارژ می‌شود.”

احتمال توزیع کوپن الکترونیکی

کوپن الکترونیکی چیست؟ کوپن الکترونیکی به چه کسانی تعلق می گیرد؟ سرپرست وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اینگونه می گوید که یکی از  اولویتهایشان را دادن کوپن الکترونیکی به احاد جامعه اختصاص داده اند که هدف اصلی این طرح تامین کالاهای اساسی مردم است.

سرپرست وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی

با توجه به بیانات انوشیروان محسنی بندپی: برای اینکه از خانوارهای ایرانی و همه ی دهک های درآمدی در این شرایط فعلی اقتصادی حمایت کنیم، تدابیر و طرح های را در نظر گرفته ایم و برنامه های آنی را در دستور کار قرار داده ایم.

همه ی افراد شامل تمامی مدد جویان تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی ، سبدکالایی داده میشود و برای هشت دهک یا همه ی افراد جامعه برنامه ی تامین کالاهای اساسی با اعطای کوپن الکترونیکی در دستور کار قرار گرفته است.

البته طبق گفته های این مقام مسئول، هنوز به صورت قطعی اعطای کوپن تایید نشده است ولی احتمالا این چنین برنامه های حمایتی در اینده ی نزدیک اجرا شوند.

حمایت از کارگران بیکار شده

این مقام مسئول در خصوص اینگونه برای ریزش اشتغال در ایران در ماه های آینده آیا پیش بینی های صورت گرفته یا نه این چنین می گوید:

ما برای بنگاه های مشکل دار ستادی را ایجاد کرده ایم که تحت عنوان ستاد حمایت است و در ماه به رصد بنگاههای می پردازیم که مشکل و بحران داشته اند.

وی می گوید که ما همواره تلاش می کنیم تا علاوه بر اینکه به این بنگاهها کمک می کنیم و همچنین شرایط مناسب را ایجاد می نماییم از ریزش اشتغال جلوگیری کنیم ولی اصلی ترین نکته این است که بتوانیم طرح های حمایتی وب پوشش بیمه بیکاری را فراگیر نماییم و تلاش ما بر این است که از افرادی حمایتهای لازم را داشته باشیم که در معرض بیکاری قرار گرفته اند.

وی بر این موضوع تاکید کرده است که مقاله ی نوشته و در آن ذکر شده که نظام تدبیر اقتصادی کشور به مشکلاتی دچار شده که واقعا جدی است. دشمنان ایران بر روی عدم اخذ تصمیم های جدی و دیر گرفتن آنها حساب ویژه باز نموده و می خواهند که ما را به مسیرهای انحرافی بکشانند تا راه فرعی امید بسته گردد. با توجه به گفته های وی ائتلاف نخبگان علمی و سیاسی و همدلی، تدبیر و وحدت میتواند از این شرایط امکان عبور را محیا کند.

کوپن الکترونیکی چیست؟ کوپن الکترونیکی به چه کسانی تعلق می گیرد؟ عضو کمیسیون اقتصادی مجلس(ناصر موسوی لارگانی) امروز گفت که کارت الکترونیک برای هشت دهک جامعه در جهت تامین کالاهای اساسی به صورت ماهانه 100 هزار تومان شارژ می گردد.

تگ ها
loading...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.