ویندوز ایکس پی بزودی بازنشته می شود

2
ارتقای ویندوز ایکس پی به ویندوز 7 و ویندوز 8
ارتقای ویندوز ایکس پی به ویندوز 7 و ویندوز 8

ارائه سیستم عامل ایکس پی مایکروسافت در سال ۲۰۰۱ انجام گرفت ، عرضه این سیستم عامل توسط کمپانی مایکروسافت با موفقیت صورت گرفت و پس از گذشت مدت زمان اندکی کاربران این سیستم عامل گسترش یافت ، این سیستم عامل امروز هم در بسیار از کامپیوتر های خانگی کاربرد دارد ، در ایران بسیاری از ادارات امروزه از سیتسم عامل ایکس پی استفاده می نمایند ولی اغلب کاربران خانگی رو بسوی سیستم عامل های جدید مایکروسافت یعنی ویندوز ۷ و ویندوز ۸ آمده اند.

ارتقای ویندوز ایکس پی به ویندوز 7 و ویندوز 8
ارتقای ویندوز ایکس پی به ویندوز ۷ و ویندوز ۸

ویندوز ایکس پی پس از سیستم عامل ویندوز ۹۸ به دلیل داشتن محیط گرافیکی بسیار زیبا جایگاه مناسبی بین کاربران کامپیوتر داشته است ، اما با ورود ویندوز ویستا ، ۷ و ۸ این سیستم عامل تا ماه های آینده به بازنشستگی می رسد ، در بین سیستم عامل های جدید ویندوز ویستا به دلیل سرعت پایین و نیاز داشتن به کامپیوتری با قطعات سخت افزاری بالا و سرعت کم از استقبال زیادی برخوردار نبود ، اما سیستم عمل ویندوز ۷ از استقبال بسیاری از کاربران روبرو شد ، تا اینکه ویندوز ۸ که بیشتر برای کاربری سخت افزار های لمسی طراحی شده بود ارائه شد ، چندی پیش پس از ارائه ویندوز ۸.۱ کمپانی مایکروسافت اعلام کرد که پشتیبانی از سیستم عامل ایکس پی تا ماه های آینده قطع خواهد شد .

براساس تیم امنیتی کمپانی مایکروسافت سیستم عامل ویندوز ایکس پی دارای حفره های امنیتی بسیاری می باشد ، که این حرفه های امنیتی در ورژن های جدید این سیستم عامل یعنی ۷ و ۸ برطرف شده است به همین دلیل پشتیبانی از سیتسم عامل ها از ماه های آینده فقط به سیستم عامل های ویندوز ۷ و ۸ انجام خواهد شد. در سال ۲۰۰۴، مایکروسافت برای بهبود حفره های امنیتی، ویندوز ایکس پی SP2 را ارائه کرد، مایکروسافت برای امنیتی بیشتر فایروال امنیتی برای سیستم عامل های خود ارائه کرد با این وجود بیش از ۶۰۰ میلیون تاسیسات در سراسر جهان بر اثر حفر های امنیتی این سیستم عامل مورد هجوم حملات هکر ها قرار گرفت.

مشکلات این سیستم عامل در پی حملات گسترده هکر ها سرانجام مایکروسافت تصمیم گرفت در ماه آوریل ۲۰۱۴ پشتیبانی از این سیستم عامل را حذف نماید ، لذا در خبر های منتشر شده از کاربرانش خواست تا سیستم عامل های خود را به آخرین سیستم عامل مایکروسافت یعنی ویندوز ۸ بروزرسانی نمایند ، هم اکنون براساس آمار ارائه شده توسط کمپانی مایکروسافت ۱۰ درصد مشتریان این شرکت را طرفداران ویندوز ۸ ، ۵۰ درصد ویندوز ۷ و چهل درصد باقی مانده را ویندوز ویستا و ایکس پی تشکیل می دهد ، که با بازنشته شدن ویندوز ایکس پی این مشتریان بسوی ویندوز ۸ سرازیر خواهند شد.

به نظر شخصی من هم اکنون اگر می خواهید از ویندوز ایکس پی جدا شوید ، از سیستم عامل ویندوز ۷ استفاده نمایید ، چرا که هنوز نسخه نهایی ویندوز هشت منتشر نشده است و برای نصب آخرین نسخه این سیستم عامل باید تا بهمن ماه ۱۳۹۲ منتظر بمانید.

راستی شما از چه سیستم عاملی استفاده می کنید؟

شما می توانید جذاب ترین اخبار و مقالات دنیای تکنولوژی را در کانال تلگرام زوم تک دنبال کنید. برای عضویت در این کانال، اینجا کلیک کنید.

2 نظرات

ارسال نظر

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.