تخفیفان تبلیغ

واردات گوشی پس از اجرای طرح رجیستری ۱۹۴ درصد افزایش یافته

۰

دولت پس از اجرای طرح رجیستری تصمیم داشته که از واردات گوشی های قاچاق به کشور جلوگیری نماید و تمامی دستگاه ها زیر نظر رجیستری وارد بازار گوشی های هوشمند شوند. بر اساس آمار و ارقام منتشر شده گویا واردات گوشی های هوشمند به صورتی است که نسبت به سه ماهه ی اول سال گذشته میزان ۱۹۴ درصد افزایش داشته است و همین موضوع نشان داده ی این است که طرح رجیستری تاکنون در جلوگیری از قاچاق تاثیر مثبت داشته است.

پس از اردیبهشت ماه سال ۱۳۹۷ که تمامی برندها شامل این طرح شدند، تنها گوشی هایی که به صورت کاملا قانونی وارد کشور می شوند، در اپراتوری ایران فعال شده و سرئیس دریافت می نمایند. بر اساس اطلاعیه ی منتشر شده از سوی سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی برای اجرای فاز آخر از طرح رجیستری تمامی گوشی های هوشمندی که وارد به صورت غیر قانونی وارد کشور شده اند یک پیامک مبنی بر اطلاع از غیر قانونی بودن گوشی های هوشمند آن ها دریافت نموده اند و تنها یک ماه فرصت برای آن ها داده شده است و پس از گذشت این مدت زمان گوشی هایشان از دسترس خارج شده است.

به طورکلی بعد از اجرای طرح رجیستری تمامی گوشی های هوشمندی که به صورت قاچاق . از طریق مراجع غیر رسمی وارد کشور شده اند، در شبکه ی تلفن همراه و اپراتوری ایران فعالسازی نمی شوند و به نوعی غیر قابل استفاده خواهند شد. بر اساس جدیدترین آمار منتشر شده از سوی گمرک در خصوص تجارت خارجی ایران گویا در سه ماهه ابتدایی سال جاری ۱۹۲ میلیون و ۴۰۵ هزار و ۸۳۲ دلار گوشی تلفن همراه وارد کشور شده که به میزان ۱.۷۱ درصد از ارزش کل واردات کالا به ایران را شامل می گردد.

این موضوع در حالی است که در سه ماهه ی اول سال گذشته ۶۵ میلیون و ۴۳۲ هزار و ۳۷۶ دلار گوشی تلفن همراه وارد کشور شده بود که از لحاظ ارزشی میزان  ۰.۵۷ درصد از کل ارزش واردات کالا به ایران را آن مدت شامل می‌ گشت.

 

در ادامه با زوم تک همراه باشید…

loading...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

loading…