طراحی سایت اینتن

هدفون اپل به احتمال از 10 میکروفن فعال برخوردار خواهد بود

0
هدفون اپل به احتمال از 10 میکروفن فعال برخوردار خواهد بود
به این پست امتیاز دهید

مدت زمان زیادی است که شایعات بسیاری در خصوص فعالیت کمپانی اپل بر روی یک هدفون جدید با قابلیت های متفاوت به گوش می رسد ولی هیچ جزئیاتی نیز در خصوص این هدفون حتی در حد شایعه نیز مطرح نشده ولی اکنون با ثبت پتنت از سوی اپل برخی از مشخصات آن به بیرون درز کرد که یکی از آن ها امکان شناسایی اتوماتیک گوشی سمت چپ و راست است.

هدفون اپل

بر اساس این پتنت ثبت شده که سیستم و روشی برای شناسایی خودکار گوش راست یا چپ توسط هدفون نامیده شده است، هدفون کوپرتینویی ها امکان برعکس شدن دارد و صدای خروجی از گوشی بر اساس نوع استفاده کاربر از آن تنظیم می گردد. هر کدام از گوشی های این هدفون با استفاده از 5 میکروفون جداگانه و سیستم هایی پیچیده، قرار گرفتن روی گوش سمت چپ و یا راست را تشخیص می دهند. بعد از شناسایی طریقه ی استفاده کاربر از این هدفون،  میکروفون ها کاربرد های متفاوتی پیدا کرده و به منظور افزایش میزان کیفیت صدا مورد استفاده قرار می گیرند. انتقال سیگنال رادیویی در این بخش شبیه به هوم پاد می باشد که درطی آن یک میکروفون به منظور دریافت صوت و میکروفون های دیگر به منظور حذف صداهای محیط مورد استفاده قرار می گیرند.

هدفون اپل

به طورکلی این پتنت فقط بر روی فناوری مورد نیاز برای شناسایی گوش تمرکز داشته ولی کمپانی اپل می تواند با استفاده از این ویژگی سیگنال های مناسب را برای هر سمت نیز تولید نماید. در قسمتی دیگر نیز به انتقال سیگنال از حداقل 3 میکروفون به طور همزمان و با استفاده از فیلتر میان گذر اشاره شده است که فرکانس های محدوده ی از قبل تعیین شده ای را منتقل نموده و فرکانس های خارج از آن محدوده را عبور نمی‌ دهد.

 

مطالب مرتبط

 

در ادامه با زوم تک همراه باشید …

 

منبع: uspto

تگ ها
loading...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.